Starasz się mieć zawsze zadbane, pięknie wyglądające paznokcie? Nie musisz wydawać dużych sum na korzystanie z usług stylistki paznokci. Manicure możesz wykonać sama, we własnym domu. Aby wyglądał on jak najlepiej, warto mieć dobrej jakości sprzęt, zwłaszcza frezarkę do paznokci. Dlaczego jej zakup jest istotny? Jak można z niej korzystać?

Frezarka do paznokci nie tylko dla profesjonalistek

Frezarka do paznokci może być używana nie tylko w salonie kosmetycznym. To niewielkich rozmiarów sprzęt, który można mieć w domu. Małe i zgrabne urządzenie, o odpowiednio dużej mocy może być wykorzystywane także przez hobbystki, które wykonują manicure sobie lub swoim koleżankom.

Frezarki dla amatorek stylizacji paznokci są takie same jak te dla profesjonalistek. Każda kobieta, która chce mieć piękne, zadbane paznokcie, może kupić dla siebie sprzęt w komplecie z podstawowymi czterema frezami (1 mm, 2 mm, 3 mm, 9 mm). W salonach urody potrzeba więcej różnorodnych frezów, ale w warunkach domowych te cztery rozmiary będą wystarczające.

Zastosowanie frezarki do paznokci

Frezarka do paznokci jest uniwersalnym urządzeniem, może zastąpić kilka innych przyborów. Można jej używać jak pilniczka do paznokci, ścierając frezami wierzchnią warstwę płytki, która zostaje rozbita na drobny pyłek. Podobnie można zrobić ze skórkami, do ich wycinania nie trzeba używać wycinaczki lub cążek – frezarka skutecznie usunie skórki nachodzące na paznokieć. Frezami można również skrócić paznokcie lub nadać im wybrany kształt. Jest to urządzenie, którym usuwa się także warstwy poprzedniego manicure’u, wykonanego hybrydami, akrylem lub żelem.

Frezarki można używać na wiele sposobów. Z jej pomocą można zmatowić płytkę, przygotowując ją do nałożenia hybrydy. Odpowiednimi frezami można robić niewielkie otwory w lakierze, by nałożyć ozdoby. Frezarką można także wypolerować żel.

Czy zakup frezarki to dobry pomysł?

Frezarka jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ ma wiele zastosowań. Zastępuje pilnik, tarkę, cążki, bloczek polerski. W dodatku frezarka działa szybko i dokładnie, a dzięki małym i odpowiednio wyprofilowanym frezom można dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych zakamarków.

Frezarkę powinny mieć na wyposażeniu osoby, które chciałyby mieć ładny manicure, ale bez wydawania pieniędzy na usługi kosmetyczki. Urządzenie to przyda się także osobom już wykonującym manicure, sobie lub innym, na pewno ułatwi i usprawni pracę. Również osoby rozważające podjęcie się zawodu stylistki paznokci powinny nauczyć się używania frezarki – nabyte doświadczenie to duża zaleta na starcie.

Jaki rodzaj frezarki wybrać?

Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt wybrać, zwróć uwagę na poniższe parametry:

– Frezy: na początek wystarczą podstawowe, czyli do ściągania warstw lakieru, frezy do opracowywania płytki oraz do polerowania wałów i zrogowaceń wokół paznokcia.

– Moc:  warte uwagi są frezarki o mocy 65 W. Mogą z nich korzystać profesjonalistki i hobbystki.

– Prędkość obrotowa: najczęściej spotykana prędkość wynosi 20 000–30 000, można ją dostosować do wielkości frezu.

– Gwarancja: im zakres ochrony dłuższy, tym lepiej. Najlepiej wybierz taką, która wynosi 24 miesiące.

Materiał partnera