Czym jest frezarka i na czym polega jej działanie? Czym kierować się, wybierając frezy do paznokci? Odpowiedzi na te, a także inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Frezarka – kilka informacji na początek

Frezarka to niewielkie urządzenie, które jest wprost niezbędne do wykonania dobrego manicure. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić manicure hybrydowy lub po prostu dbasz o paznokcie, frezarka to sprzęt przeznaczony dla Ciebie. Wiele kobiet systematycznie umawia się na wizyty u kosmetyczki, okazuje się jednak, że ten sam lub bardzo zbliżony efekt możesz uzyskać również bez wychodzenia z domu. Do tego celu wystarczy odpowiedni sprzęt, jak choćby wspomniana frezarka oraz oczywiście odrobina chęci i samozaparcia. Trzeba też dodać, że do prawidłowego korzystania z frezarki niezbędne są frezy, czyli końcówki do frezarki. To dzięki nim będziesz w stanie przygotować paznokcie oraz skórki.

Frezarka do skórek i paznokci – czy wiesz, jak dobrać frezy?

Frezy same w sobie mają odrobinę wspólnego z pilnikami do paznokci, z których przecież korzystała każda z nas. Wystarczy tu wspomnieć choćby o gradacji – element ten wpływa na to, z jakimi strukturami i w jaki sposób chcesz pracować. Gradację frezów określa się za pomocą kolorów, im jest on jaśniejszy, tym gradacja będzie mniejsza. Jeżeli na frezie zobaczysz oznaczenie dwukolorowe, oznacza to gradację pośrednią. Oprócz gradacji istotna jest również ziarnistość frezu.

Ponadto frezy dzielone są zgodnie z ich przeznaczeniem. Dlatego też na sklepowych półkach znajdziesz np. frezy do skórek, frezy do paznokci naturalnych, frezy do zrogowaceń, frezy do paznokci sztucznych czy polerki. Oprócz tego zastosowanie poszczególnych frezów zależy nie tylko od danej sytuacji, ale i osobistych preferencji. Przecież podczas wykonywania manicure hybrydowego musisz czuć się w pełni komfortowo. Poszczególne frezy różnią się między sobą także materiałem wykonania. I tak do Twojego wyboru są frezy ceramiczne, diamentowe, kamienne, filcowe czy frezy z innych surowców. Materiał wykonania jest o tyle ważny, że od tego czynnika zależy trwałość frezy oraz jego przeznaczenie. Przed kupnem frezów nie zapomnij sprawdzić informacji dotyczących pielęgnacji frezów oraz ich czyszczenia.

Czy praca z frezarką jest trudna? Niespecjalnie, choć należy pamiętać, że w początkowej fazie mogą występować pewne trudności. Z pewnością nie powinnaś się przejmować ewentualnymi niepowodzeniami, które wystąpią. Zamiast tego nie bój się uruchamiać frezarki i pracy z nią, bo tylko w ten sposób opanujesz niezbędne ruchy. Bardzo ważne jest również to, jak dobierzesz prędkość obrotów frezarki. Nie dociskaj frezów zbyt mocno do powierzchni paznokcia, pracuj za pomocą równomiernych ruchów, począwszy od skórek, aż po brzeg paznokcia. Silny nacisk na płytkę paznokcia może powodować uszkodzenia, których każda z nas chce przecież uniknąć. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek trudności, odpowiedzi na swoje pytania poszukaj w internecie lub zapytaj bardziej doświadczoną koleżankę. Nie pozostaje zatem nic innego – my życzymy powodzenia, a Ty zabierz się do pracy!

Materiał partnera