Wiele kobiet marzy o tym, żeby wyglądać i ubierać się jak Francuzki. Nie jest bowiem tajemnicą, że Paryż to nie tylko europejska, ale i światowa stolica mody. Mieszkańcy Francji to jedni z najlepiej ubranych i zadbanych ludzi na świecie. Czym charakteryzuje się styl francuski w modzie i pielęgnacji oraz dlaczego warto go naśladować?

Przekład jakości nad ilość

Ile razy zdarzyło nam się stać przed wypełnioną po brzegi szafą zastanawiając się, co na siebie włożyć? Takiego problemu zwykle nie mają Francuzi, gdyż ich szafa nigdy nie pęka w szwach. Wolą oni bowiem posiadać mniej ubrań, które jednak są bardzo dobrej jakości i w dobrym stylu. Zamiast kupować kilkanaście różnych sukienek, z których nie do końca wiadomo, co wybrać, Francuzki wybiorą zaledwie kilka. Dodatkowo ich ubrania są bardzo klasyczne, niemalże proste. Wbrew pozorom Francuzi nie podążają ślepo za modą, gdyż lubi ona często płatać nam figle – modele ubrań, które świetnie prezentują się na wybiegu, zupełnie nie nadają się do noszenia na co dzień.

W szafie typowego Francuza znajdziemy kilka koszul w stonowanych kolorach, szaliki bądź apaszki, a także jednokolorowe marynarki. Panie natomiast kryją w szafie klasyczną „małą czarną”, lekkie sweterki oraz eleganckie płaszcze dwurzędowe na chłodniejsze dni. Wszystkie ubrania mają zapewniać doskonały wygląd, ale i wygodę. Francuzi nie stawiają na niekomfortowe stylizacje, byleby tylko dobrze wyglądać. Przeciwnie, ciągle udowadniają nam, że można prezentować się świetnie bez konieczności noszenia niewygodnych ubrań.

Pielęgnacja w stylu francuskim

Na twarzach Francuzek na próżno szukać mocnego makijażu, którego celem jest zamaskowanie niedoskonałości. Wręcz przeciwnie, kobiety te dążą do tego, aby ich makijaż był jak najlżejszy. Stawiają one bowiem na pielęgnację skóry, której idealny wygląd nie musi być zasługą stosowania dużej ilości kosmetyków do makijażu. Francuzki przywiązują ogromną wagę do zdrowego stylu życia, który ma im zapewnić młody wygląd. Duża ilość snu, mało stresu, niewystawianie skóry na słońce czy wreszcie unikanie dużych ilości alkoholu i kofeiny to zasady, którym są wierne kobiety we Francji. Tradycyjna kawa i croissant na śniadanie raczej rzadko gości w kuchni francuskiej. Dodatkowo Francuzki wybierają kosmetyki naturalne, dopasowane do danego rodzaju skóry. Uwielbiają relaksujące masaże i spa – czas, który można poświęcić zarówno sobie, jak i ukochanej osobie. Bardzo ważny jest również fakt akceptacji własnego wyglądu, jego słabych i mocnych stron. Świadomość tego, że pewnych aspektów własnej urody zwyczajnie nie da się zmienić sprawia, że zmienia się podejście do samego siebie.

Kobiety i mężczyźni z całego świata chętnie podążają za Francuzami w kwestii wyczucia stylu i pielęgnacji ciała. Doskonały wygląd i urodę zawdzięczają oni nie tylko dobrym genom, ale przede wszystkim zdrowemu podejściu do trendów i stylu życia. Naśladowanie w tych kwestiach Francuzów może przynieść wiele dobrego nie tylko naszemu wyglądowi, ale również samopoczuciu.

KTK