Wypadanie włosów to problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Aby przeciwdziałać tej przypadłości, można sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Inną opcją jest skorzystanie z domowych sposobów walki z tym, że włosów na głowie jest coraz mniej.

Oceń, czy warto zmienić fryzurę

Zmiana uczesania to chyba najbardziej banalny sposób na przeciwdziałanie wypadaniu włosów. Okazuje się, że niektóre upięcia włosów (bardzo ściągnięte koki i tzw. końskie ogony) mogą osłabiać cebulki włosów, a w następstwie prowadzić do wypadania włosów. Dlatego warto w takiej sytuacji pomyśleć o zmianie uczesania. Podobnie jest w przypadku wszelkich tapirowań, trwałej ondulacji i koloryzacji, jak również fryzur, do których wykonania należy używać lokówek i prostownic.

Zadbaj o witaminy A, B, D, E

Kolejną często występującą przyczyną wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta. Zazwyczaj brakuje w niej witamin: A, B, D, E, a także białka i żelaza. Co jeść, aby zmienić ten stan rzeczy? Prawdziwą bombą witaminową jest jajko, ponieważ zawiera cenne witaminy (A, D, E, K oraz B1, B2), a także żelazo, fosfor, wapń i magnez. Możesz spożywać nawet 10 sztuk jaj tygodniowo.

Zadbaj również o dietę bogatą w przeciwutleniacze, które zwalczają negatywne skutki działania wolnych rodników organizmie. W tym celu do swojego codziennego menu włącz: paprykę, szpinak, pomidory, jagody i śliwki.

Niezawodne płukanki od babci

Z problemem wypadania włosów borykały się niegdyś nasze babcie i prababcie. One podobnie szukały pomocy w domowych sposobach. A znajdowały ją w płukankach. Jeden z przepisów mówi o połączeniu żółtka z olejkiem rycynowym. Taką kurację stosuje się dwa razy w tygodniu, aż do uzyskania pożądanego efektu. Płukanka może zostać wzbogacona o odrobinę miodu, jogurt, sok z cytryny, lub drożdże.

Efekt przynoszą także płukanki z ziół pobudzających krążenie i zawierających krzemionkę, a są to: skrzyp polny i pokrzywa.

Włosy jak falujący tatarak

W naczyniu do gotowania umieszczamy 50 gram. tataraku i zalewamy to 0,5 litra wody. Miksturę zagotowujemy, przecedzamy, studzimy, a na końcu dodajemy trzy kieliszki wódki. Wykonany kosmetyk wcieramy w skórę głowy po umyciu włosów, resztę przechowujemy w lodówce.

Korzystanie z dobrodziejstw natury podczas pielęgnacji skóry głowy stanowi bardzo cenny sposób na wypadanie włosów.

Złoty płyn za kilkanaście złotych

Oliwa z oliwek, złoty płyn, od wieków wychwalana jest za swoje właściwości. Ceniona jest m.in. za bogactwo zawartych w nich witamin i związków mineralnych. Oliwę z oliwek wykorzystuj do wykonywania kompresów, które zrewitalizują skórę włosów, jak również same włosy.

Rosną jak na drożdżach

Okazuje się, że powiedzenie „rosnąc jak na drożdżach” może odnosić się też do porostu włosów. Ich skład ma nieoceniony wpływ na skórę głowy, a co za tym idzie, na porost włosów. Najlepiej wybierać drożdże piwowarskie i stosować z nich maseczki na włosy. Inna opcja to picie mieszanki drożdżowej. Tym sposobem dostarczymy organizmowi wielu witamin z grupy B, a także witaminy D, E oraz selen i chrom.

Sięgnij po kosmetyki od profesjonalistów!

Jeżeli pomimo długiej walki z ciągle wypadającymi włosami, nadal nie zauważasz odpowiednich efektów, to wówczas pozostaje ci skorzystanie z dedykowanych do tego problemu kosmetyków. Jednym z nich jest szampon Biotebal, który sprawia, że poprawia się nie tylko wzrost włosów, ale też zauważalne jest to, że włosy lepiej się rozczesują. Potwierdzają to także przeprowadzone badania. W przypadku nadmiernego wypadania włosów – zawsze warto zasięgnąć porady lekarza specjalisty, który dobierze odpowiednią doustną kurację.


Materiał partnera zewnętrznego