Mówi się, że dłonie stanowią wizytówkę człowieka. Znamy to powiedzenie bardzo dobrze, jednak warto mieć na uwadze, że nieidealne dłonie nie zawsze są naszą winą. Gorszy stan dłoni wynikać może z rodzaju wykonywanej pracy, ekspozycji skóry na zmienne warunki atmosferyczne, czy predyspozycji genetycznych. Jednak nic straconego! Do wyboru mamy cały szereg profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak i domowych sposobów na poprawę stanu naszych dłoni. Wybór odpowiedniej pielęgnacji powinien zależeć od naszych preferencji, zasobu portfela i czasu, jakim dysponujemy. 

Profesjonalne zabiegi na piękne dłonie

Branża beauty proponuje nam różnego rodzaju zabiegi pozwalające cieszyć się zadbanymi dłońmi. Jakie zatem zabiegi na dłonie wybrać? Jednym z popularniejszych zabiegów okazuje się mezoterapia igłowa skóry dłoni. Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla wysuszonych dłoni dotkniętych upływem czasu. Polega na podskórnym podaniu tak zwanego koktajlu do mezoterapii, który zawiera substancje aktywne pozwalające wygładzić i nawilżyć skórę dłoni. Aby uzyskać wymarzone efekty zabieg należy wykonać w serii (łącznie 3 do 5 zabiegów) dzięki czemu efekt utrzymuje się długi czas. Dla wiotkiej skóry dłoni zbawieniem może okazać się także profesjonalnie wykonana iniekcja kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy pozwala spłycić zmarszczki i wypełnić bruzdy. Kolejnym popularnym zabiegiem jest zabieg parafinowy na dłonie. Jest on szczególnie polecany dla suchej i spierzchniętej skóry, o którą nietrudno po okresie zimowym. Parafina na dłonie tworzy naturalną powłokę ochronną i wzmacnia procesy regeneracyjne skóry. Zabieg w krótkim czasie daje uczucie ukojenia skóry, poprawia stan paznokci, niweluje drobne przebarwienia, wygładza i zmiękcza skórę dłoni. Parafina na dłonie pobudza także krążenie krwi i stanowi ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. 

Domowe SPA dla dłoni 

Cieszyć się nawilżoną i odżywioną skórą dłoni możemy również poświęcając im odrobinę czasu we własnym domu. Popularnym sposobem okazuje się maseczka z oliwą z oliwek. Wystarczy zmieszać 3 łyżki ciepłej oliwy z żółtkiem. Oliwa dostarcza cennych kwasów tłuszczowych i witaminy E, która działa nawilżająco, z kolei żółto jest bogate w witaminę A, która działa na skórę jak powłoka ochronna. Tak wykonaną maseczkę wystarczy nałożyć na dłonie, a następnie owinąć je folią i ręcznikiem. Już po 30 minutach możemy odczuć pozytywne skutki działania naturalnych składników. Świetnym sposobem okaże się także wspomniany wcześniej zabieg parafinowy na dłonie. Parafinę na dłonie bez problemu kupimy w większości aptek. Wykonując zabieg parafinowy na dłonie samodzielnie powinniśmy przestrzegać kilku prostych kroków. Przed wykonaniem zabiegu należy wykonać peeling dłoni, a następnie posmarować je ulubionym kremem (możemy też dodać ampułkę odżywczą). Tak przygotowane dłonie wkładamy do podgrzanej, rozpuszczonej parafiny i czekamy aż zastygnie. Czynność możemy powtórzyć kilkukrotnie. W ostatnim etapie zakładamy jednorazowe rękawiczki lub owijamy skórę dłoni folia, zawijamy w ręcznik i wkładamy pod koc, ponieważ parafina na dłonie aktywuje się pod wpływem ciepła. Po 20 minutach możemy zdjąć rękawiczki, ważne jest jednak by nie myć dłoni przez co najmniej 3 godziny. 

Profesjonalnie czy w domu? Twoja wygoda powinna być priorytetem!

Zastanawiając się nad wyborem profesjonalnych zabiegów na dłonie czy domowych sposobów powinniśmy kierować się naszą wygodą. Dla jednych z nas wizyta w salonie kosmetycznym może być idealną formą relaksu, podczas gdy dla drugich okazać się nią może czas poświęcony sobie w domu przy ulubionej kawie. Dbanie o skórę dłoni nie powinno być dla nas przykrym obowiązkiem, tylko przyjemnością i dobrą zabawą, dlatego wybierając konkretne zabiegi na dłonie stawiajmy w pierwszej kolejności na własny komfort. 

MGA