Jest banalny w użyciu, można dostać go w przystępnej cenie, a przede wszystkim bardzo dobrze działa na naszą skórę. Kto taki? Nie, to nie płyn micelarny. To tonik do twarzy! Do czego właściwie służy? Jak prawidłowo go używać? Sprawdźcie sami!

Czym jest tonik do twarzy?

Tonik do twarzy to płyn, którego podstawę stanowi woda. Ma w sobie również takie elementy wspomagające jak witaminy, rozmaite substancje czynne, olejki roślinne oraz ekstrakty. I tu uczulamy: uważajcie na toniki, które zawierają sporo alkoholu. Mogą podrażniać. Ktoś zapyta: to po co tonik do twarzy? Czy tego typu kosmetyk jest nam naprawdę potrzebny? Owszem, warto się w niego zaopatrzyć. Dlaczego? Ponieważ działa na różne sposoby. W zależności od składu: oczyszcza, nawilża skórę bądź ją napina. Tonikowi do twarzy zwykle przypisuje się przede wszystkim działanie oczyszczające. Jednak warto pamiętać, że jak sama nazwa wskazuje, tonik to tonizacja, czyli przywracanie skórze właściwego pH. Już wyjaśniamy, o co chodzi. Kosmetyki do demakijażu i woda (ale też np. mydło i żele oczyszczające) zmieniają pH skóry. Miejsce odczynu kwaśnego zajmuje odczyn zasadowy. Przy czym tylko odczyn kwaśny jest mile widziany, ponieważ jedynie on może pomóc skórze w zatrzymaniu równowagi mikrobiologicznej. Tonik do twarzy zapala zielone światło dla odczynu kwaśnego, a czerwone dla zasadowego. Skóra bez wahań pH jest nie tylko zdrowa, ale też rozświetlona i promienna. I tu warto wspomnieć, że zaburzenia pH są spowodowane także czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza czy wiatr. Tonik do twarzy to także tarcza zapobiegająca rozwojowi bakterii i tym samym bariera chroniąca przed trądzikiem. Z tonikiem możemy też ładnie i bezpiecznie pozbyć się martwego naskórka i sebum oraz zwęzić pory. To z kolei spowoduje, że nasze pozostałe produkty: kremy czy żele lepiej się wchłoną. Poza tym tonik do twarzy jest dobrym rozwiązaniem, kiedy leczymy stany zapalne skóry. Również jej odcień poprawia się, kiedy sięgamy po tego typu kosmetyk.

Jak stosować tonik do twarzy?

Tonik do twarzy może być stosowany o różnych porach dnia. Najlepiej jednak korzystać z niego rano, a także wieczorem. W pierwszym przypadku z powodzeniem odświeży cerę po nocy i przyjemnie nas orzeźwi, natomiast po zmierzchu uzupełni płyn do demakijażu. Przy czym warto mieć na uwadze to, że tonik nakłada się na czystą twarz oraz dekolt. Druga sprawa – tonik do twarzy aplikujemy z wykorzystaniem wacika. Oczywiście nie jest to odkrywcze stwierdzenie, niemniej jednak nie każdy pamięta, jak powinna wyglądać taka aplikacja. Jak używać toniku? Kosmetyk, który znajduje się na waciku, nanosimy subtelnymi, okrężnymi ruchami, zaczynając od środka twarzy. Kiedy zabieramy się za przecieranie nosa, startujemy od strony nasady, między oczami, w kierunku dziurek. Natomiast ostatnie tonizowane powinny być kości żuchwy (od brody na zewnątrz). Róbmy to wszystko rzetelnie, bez pomijania najmniejszego fragmentu skóry. Jak stosować tonik? Co jeszcze dobrze jest wiedzieć? Miejmy na uwadze również to, że w zupełności do prawidłowego tonizowania wystarczy nam dosłownie kilka kropel produktu. I tu warto wspomnieć, że na kosmetycznym rynku dostępne są także toniki w spreju. Jak używać tonik tego rodzaju? Tu tonizowanie sprowadza się jedynie do spryskania twarzy z odległości około 20 centymetrów. Wszystko odbywa się bez udziału wacika. Konieczna jest za to chusteczka higieniczna, którą osuszymy skórę.


Materiał partnera zewnętrznego