Strona główna Uroda Dlaczego warto zapisać się na kurs Kobido?

Dlaczego warto zapisać się na kurs Kobido?

258
0
masaż kobido
Masaż Kobido jest uznawany za niechirurgiczny lifting twarzy | fot.: materiał partnera

Kurs masażu Kobido trwa 2 dni, w trakcie których omawiane są ruchy oraz ich znaczenie w masażu. Oczywiście najważniejsza jest praktyka, dlatego szkolenie realizowane w Victoria Derm składa się z 80% pracy na modelkach, na których jest wykonywany masaż. To i inne szkolenia kosmetyczne w Victoria Derm prowadzone są w niewielkich grupach przez doświadczonych instruktorów.

Dla kogo przeznaczony jest masaż Kobido?

Zabieg cieszy się coraz większą popularnością wśród klientek, które nie chcą korzystać z medycyny estetycznej. Na zabieg przychodzą osoby z dojrzałą cerą, ale również te młodsze, aby zapobiec starzeniu się skóry. Masaż Kobido jest zabiegiem całorocznym, dzięki czemu możemy go wprowadzić do oferty zabiegowej nie zwracając uwagi na warunki atmosferyczne. Masaż Kobido możemy łączyć z innymi zabiegi w celu uzyskaniu jak najlepszych efektów zabiegowych.

Masaż Kobido jest uznawany za niechirurgiczny lifting twarzy. Jest to manualna technika masażu twarzy. Masaż Kobido jest intensywnym, ale bezbolesnym zabiegiem, który wywodzi się z medycyny chińskiej i wykonywany jest na powierzchni skóry.

Jak wykonywany jest masaż?

Masaż jest wykonywany wolnymi ruchami, które oprócz liftingu twarzy mają nas zrelaksować i odprężyć. W trakcie zabiegu są wykonywane również szybkie, głębokie i zdecydowane ruchy, które prowadzą do produkcji kolagenu  i elastyny odpowiedzialnych za uzyskanie efektu liftingującego.

Masaż składa się z intensywnych oraz złożonych technik pracy manualnej. Celem masażu Kobido jest rozpoznanie stanu skóry i praca nad punktami akupunkturowym. Masaż Kobido wnika w głąb skóry i oddziałuje na mięśnie. W skład masażu wchodzi wiele tradycyjnych metod i technik ruchów dłoni, których główną cechą jest intensywność i szybkość. Warto wspomnieć, że masaż Kobido nie powinien sprawiać bólu, chociaż szybkie ruchy dłoni mogą powodować odczucie krawędzi bólu.

Masaż Kobido niesie ze sobą wiele korzyści m.in. :

  • Zniwelowanie zmarszczek mimicznych
  • Zniwelowanie napięcia mięśni
  • Pobudzenie metabolizmu komórek
  • Zmniejszenie oznak starzenia i zmęczenia skóry

Masaż Kobido wykonywany regularnie (10-12 zabiegów w serii) przynosi niesamowite efekty porównywalne do efektów z użyciem kwasu hialuronowego czy botoksu. Pomaga również w zniwelowaniu bóli głowy, sztywności karku. Oprócz spłycenia wielu zmarszczek masaż jest pomocny przy opadających powiekach lub częstych opuchnięciach twarzy. Jednym z ważniejszych efektów zabiegi jest niwelowanie stresu oraz jego skutków widocznych na twarzy.

Masaż Kobido jest najtrudniejszą techniką masażu na świecie. Do wykonania odpowiednio zabiegu należy najpierw poznać techniki masażu klasycznego twarzy, szyi i dekoltu.

Materiał partnera