Depilacja laserowa to rozwiązanie, którego atuty są znane praktycznie wszystkim: trwałe efekty i brak podrażnień to najważniejsze z nich. Jednak ta technologia w swoim podstawowym wariancie ma też pewne istotne ograniczenia. Czy można skonstruować taki depilator laserowy, który pójdzie o krok dalej?

Zwiększenie liczby głowic to lepsze efekty

Jeden z producentów laserów profesjonalnych zdecydował się na stworzenie depilatora o podwójnej głowicy. Lightsheer Duet – bo tak się ten laser nazywa – pracuje, jak nietrudno zgadnąć, na dwóch głowicach. Nie chodzi przy tym jednak o proste powielenie tradycyjnej głowicy laserowej przez analogię do maszynek do golenia o wielu ostrzach. Tutaj zastosowano dwie głowice różniące się konstrukcją i wielkością, dzięki czemu można bardziej precyzyjnie wykonać zabieg i dobrać taką technikę, która lepiej sprawdzi się na konkretnym typie skóry.

Więcej, niż tylko światło

Laserowe usuwanie owłosienia jest w swoich założeniach proste: trzeba po prostu dostarczyć ściśle określoną ilość energii do mieszków włosowych, aby je uszkodzić. Oczywiście w praktyce pojawia się wiele problemów, których w przypadku tradycyjnych laserów często nawet nie próbuje się rozwiązać.

  • W klasycznym laserze pojawiają się pewne straty energii, ponieważ głowica często nie przylega do skóry pod właściwym kątem. Light Sheer Duet ma głowicę podciśnieniową (producent nazywa ją próżniową), która powoduje delikatne podniesienie skóry i sprawia, że lepiej przylega ona do głowicy, więc promień jest wykorzystywany w 100%.
  • Zwykle laser ma głowicę relatywnie dużą, co także sprawia, że choć na dużych partiach ciała działa świetnie, to na mniejszych trzeba dla dobrego efektu powtórzyć więcej błysków, za każdym razem odrobinę inaczej ustawiając głowicę roboczą. Light Sheer pozwala na większą precyzję zabiegu, a to bardzo ważne w przypadku skóry bardziej narażonej na podrażnienia.
  • Z zastosowania podwójnej głowicy wynika też możliwość zastosowania lasera Light Sheer u osób, które normalnie słabo reagują na depilację laserową: w zależności od parametrów można przeprowadzić zabieg szybciej albo tak, żeby był on jeszcze delikatniejszy dla skóry. Dzięki temu z depilacji laserowej mogą też bez obaw korzystać na przykład osoby o ciemniejszej karnacji.

Część tych modyfikacji to nie krok, ale skok jakościowy

Niektóre zmiany wprowadzone w laserze Light Sheer w porównaniu do klasycznej głowicy mają umiarkowane znaczenie, ale sam fakt zastosowania głowicy chłodzącej i podciśnieniowej to prawdziwy skok jakościowy. Dzięki temu depilacja staje się jeszcze bardziej komfortowa, bezpieczniejsza i skuteczniejsza zarazem.

Materiał partnera