Strona główna Uroda Depilacja laserowa – jakich efektów należy się spodziewać po każdym zabiegu?

Depilacja laserowa – jakich efektów należy się spodziewać po każdym zabiegu?

241
0
Pierwsze efekty depilacji laserowej
Podczas pojedynczej sesji można trwale wyeliminować maksymalnie 30% owłosienia znajdującego się na wydepilowanym obszarze ciała | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Na popularność depilacji laserowej ma przede wszystkim wpływ jej niezwykła skuteczność oraz długotrwale utrzymujące się efekty. Ten sposób usuwania zbędnego owłosienia nie tylko pomaga uzyskać wyjątkowo gładką i piękną skórę, ale również eliminuje problem niechcianych włosków już na stałe. Aby jednak taka depilacja przyniosła oczekiwane efekty, konieczne jest przeprowadzenie całej serii naświetleń laserem. Jakich rezultatów można się więc spodziewać po wykonaniu kolejnych zabiegów depilacji laserowej?

Depilacja laserowa efekty – rezultaty po pierwszym zabiegu

Osoby, które zdecydowały się poddać zabiegowi laserowemu muszą liczyć się z tym, że pojedyncza sesja nie usunie w pełni niechcianego owłosienia. Mimo, iż rzeczywiście po wykonanej depilacji można przez jakiś czas cieszyć się idealnie gładką skórą, to jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że w ciągu kolejnych kilku tygodni, włoski ponownie pojawią się w tym samym miejscu. Podczas pojedynczej sesji można trwale wyeliminować maksymalnie 30% owłosienia znajdującego się na wydepilowanym obszarze ciała. Wbrew pozorom nie jest to w żaden sposób związane z niską skutecznością tej metody, tylko z poszczególnym fazami wzrostu włosków. Światło lasera wyłapuje jedynie melaninę włosów, które w danej chwili rosną, czyli po prostu znajdują się na powierzchni skóry. W ten sposób może skutecznie zniszczyć cebulki niechcianego owłosienia. Pozostałe włoski, znajdujące się w chwili wykonywanego zabiegu na etapie uśpienia, nie będą więc mogły zostać usunięte w trakcie jednorazowej sesji laserowej.

Kiedy efekty po depilacji laserowej?

Aby móc trwale cieszyć się pięknie gładką skórą, należy przeprowadzić całą serię zabiegów depilacji laserowej. W zależności od posiadanego owłosienia, najczęściej wymaga to od czterech do sześciu wizyt w gabinecie kosmetycznym, które muszą odbywać się w co kilkutygodniowych odstępach czasowych. Efekty po zabiegu depilacji laserowej zależne są jednak przede wszystkim od koloru i struktury owłosienia. Dużo szybciej można bowiem usunąć ciemne i grube włoski, które wiązki lasera wyjątkowo szybko wyłapią. Z kolei osoby charakteryzujące się jasnym czy delikatnym owłosieniem, będą z góry skazane na poddanie się większej ilości sesji naświetleniowych.

Po odbyciu pełen serii zabiegów można już cieszyć się jedwabiście gładką skórą praktycznie na zawsze. Ze względu na naturalną zdolność ludzkiego organizmu do regeneracji, trzeba jednak liczyć się z tym, że po kilku lub kilkunastu miesiącach pojedyncze włoski mogą znowu pojawić się na wydepilowanym rejonie skóry. Zalecane jest wtedy przeprowadzenie jednorazowego zabiegu przypominającego raz na rok lub dwa lata.

Uzyskanie idealnie gładkiej skóry jest marzeniem wielu kobiet. Trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia znacząco wpływa na jakość komfortu codziennego życia oraz pozwala zaoszczędzić sporo czasu przeznaczonego na golenie tradycyjnymi sposobami. Już dziś zadbaj więc o jedwabistość swojej skóry i umów się na wizytę w gabinecie Depilacja.pl ! Te zlokalizowane w całej Polsce salony kosmetyczne pracują wyłącznie na nowoczesnym sprzęcie, co ma znaczący wpływ na osiągnięcie najlepszych rezultatów pozabiegowych. Cena zabiegu depilacji laserowej zależna jest przede wszystkim od wybranego obszaru ciała, jednak warto szczególną uwagę zwrócić na pakiety pozwalające zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w przeciągu roku. Nie zwlekaj więc dłużej i już teraz poszukaj najbliższego gabinetu Depilacja.pl !


Materiał partnera zewnętrznego