Depilacja u mężczyzn już nie jest tematem tabu! Wygoda, higiena i względy estetyczne to najczęstsze powody, dla których coraz częściej chcą mieć gładkie ciało. Zazwyczaj decydują się na depilację pleców, ramion i torsu. Męska depilacja miejsc intymnych również staje się coraz bardziej popularna. Przy wyborze metody usuwania owłosienia dla mężczyzn ważna jest przede wszystkim trwałość, dlatego szukają sprawdzonych salonów depilacji laserowej. Na czym polega zabieg i co za nim przemawia?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nic innego jak usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą wiązki światła, która pochłania ciemny barwnik (melaninę) znajdujący się w cebulce włosa.  Podgrzewając się ulega ona nieodwracalnemu zniszczeniu. Zabieg jest w pełni bezpieczny, ponieważ wiązka lasera działa jedynie na włos i nie uszkadza skóry wokół. W przypadku mężczyzn należy wykonać 8-10 serii w odstępach 8 tygodni, aby osiągnąć trwały efekt. Po tym czasie można zapomnieć o maszynkach jednorazowych i golarce już na zawsze!

Decydując się na depilację laserową warto zapytać o urządzenie, jakim jest wykonywana, ponieważ nie każde daje trwałe efekty. Obecnie za najlpeszy sprzęt uznaje się laser LightSheer Duet, który działa niezwykle precyzyjnie, a jednocześnie delikatnie.

Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn – jak przebiega?

Depilacja laserowa pleców, torsu i ramion nie stanowi dla mężczyzn problemu. To okolice, które bez skrępowania mogą odsłonić przed kosmetologiem. Inaczej jest z depilację miejsc intymnych. Mężczyźni decydują się na nią coraz częściej ze względu na higienę i wygodę, ale budzi ona pewne obawy. Rozwiejmy je!

Przed pierwszą depilacja laserową przeprowadzana jest konsultacja z kosmetologiem, podczas której wykluczane są przeciwwskazania i przeprowadzana jest próba laserowa. Jeśli skóra dobrze reaguje, można przystąpić do zabiegu. Kosmetolog wskaże miejsce, gdzie będzie można się umyć i poda jednorazową bieliznę. Następnie powie jak się ułożyć i naciągnąć skórę. Wielu mężczyzn zadaje pytanie, czy depilacja laserowa boli? Zabieg może być niekomfortowy, zwłaszcza w miejscach, gdzie skóra jest wrażliwa. Nieprzyjemne odczucia można jednak zminimalizować – chłodząc skórę lub stosując krem znieczulający.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Decydując się na zabieg laserowy, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do niego. Musimy pamiętać o kilku zasadach:

  • Przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji, najlepiej jednorazową maszynką. Pomiędzy zabiegami nie wolno wyrywać włosów.
  • Skóra nie może być opalona. Wykluczone jest korzystanie z samooplaczy i solarium na min. 4 tygodnie przed zabiegiem.
  • Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kremy z witaminą A, retinoidami i kwasami, a na tydzień przed leki światłouwrażliwiające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek).
  • Przeciwwskazaniem do zabiegu są również aktywne infekcje skóry.

Materiał partnera zewnetrznego