Strona główna Uroda Czym kierować się podczas wyboru farby do włosów?

Czym kierować się podczas wyboru farby do włosów?

114
0
Farba do włosów
Dobrej jakości farba zapewnia efekt maksymalnego nasycenia kolorem oraz trwały rezultat | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Marzysz o zdrowych, pięknych i lśniących włosach? A czy dbasz o nie na co dzień? Dobre kosmetyki do pielęgnacji to podstawa, ale na ich wygląd i kondycję mają wpływ wszystkie zabiegi, jakim je poddajesz – m.in. koloryzacja domowa lub profesjonalna w salonie fryzjerskim. Niezwykle ważne jest, aby wybierać najlepsze farby bez amoniaku i starannie dobierać ich kolor. Co warto jednak wziąć pod uwagę, wybierając konkretny preparat?

Dobrej jakości farba zapewnia efekt maksymalnego nasycenia kolorem oraz trwały rezultat. Włosy prezentują się znacznie lepiej, zdrowiej, odzyskują miękkość i blask. Jak jednak wybrać odpowiedni preparat, który zapewni najlepsze efekty? Czym kierować się, dopasowując farbę do włosów?

Amoniak

Obecnie wybór farb do włosów jest ogromny, a liczni producenci nieustannie oferują nowe produkty. Niektóre z nich są przełomowe, gdyż nie osłabiają kondycji i struktury włosów, lecz pozwalają uzyskać pożądany efekt w pełni bezpiecznie. Jeśli uznajesz za najlepsze farby bez amoniaku, zwróć uwagę m.in. na preparaty Garnier Olia.

Oparto je na nowoczesnej formule, która pozwala uzyskać piękną i trwałą koloryzację napędzaną olejkami – zawierają aż 60 proc. naturalnych olejków kwiatowych, o dobroczynnym działaniu i pięknym zapachu. W przeciwieństwie do koloryzacji tradycyjnej cenne olejki znajdują się standardowo w odżywce, ale także w kremie koloryzującym.

Alergeny

Skoro mowa o składzie, koniecznie sprawdź także, czy farba nie zawiera alergenów. Ich działanie nie jest korzystne, mogą wywołać liczne podrażnienia, m.in. silne swędzenie skóry, wysypkę, nieestetyczne zaczerwienienie itd. Sprawdź na pudełku, że wybrana przez ciebie farba na pewno ich nie zawiera – wiele z nich jest co prawda zakazana w większości państw Unii Europejskiej. To m.in. nikiel, sztuczna henna (PPD, parafenylenodiamina), siarczyny, fenylenodiaminy, 4-chloro-m-enylenodiamina, parabeny (Methyl, Ethyl, Propyl, Butyl, Izobutyl Paraben), 2-4 toluenodiamina, 4-amino-2-nitrofenol, rezorcyna, nadtlenek wodoru, chlorowodór, parabeny itd.

Kolor

Jaką barwę włosów chcesz uzyskać? Wybór farby w dużym stopniu zależy od twoich oczekiwań kolorystycznych. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, określ swój typ urody, cechy charakterystyczne itd. Pamiętaj jednak, że kolor zaprezentowany na opakowaniu jest jedynie wzorem – zwykle uzyskany odcień różni się od niego w dość znacznym stopniu – nawet jeśli są to najlepsze farby bez amoniaku itp. Dlaczego?

Otóż wiele zależy od twojego naturalnego odcienia – pamiętaj, że nie zmienisz się z brunetki w blondynkę po jednym nałożeniu drogeryjnej farby. Taką metamorfozę można uzyskać jedynie stopniowo – z każdym zabiegiem stosując o ton jaśniejszą farbę. Weź też pod uwagę, że nie każdy preparat pokryje siwe włosy – tonery czy kremy koloryzujące będą za słabe.

Wybierając farbę, weź pod uwagę także producenta oraz opinie, np. koleżanek. Nie warto oszczędzać, wybierając produkty zupełnie nieznane, gdyż można uzyskać nieestetyczną fryzurę, a także znacznie osłabić strukturę włosa – poprawa kondycji jest zaś czasochłonna i wymaga wiele cierpliwości oraz pracy.


Materiał partnera zewnętrznego