Jednym ze sposobów na zachowanie jędrnej skóry jest mezoterapia. Zabieg przynosi widoczne efekty i utrzymuje się długi czas. Nic dziwnego, że zdobywa coraz większe grono zwolenników. Czym się charakteryzuje zabieg i jakich urządzeń się używa? 

Charakterystyka mezoterapii 

Mezoterapia jest niechirurgicznym, odmładzającym zabiegiem, który dostarcza skórze leczniczych i odżywczych substancji. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zatrzymania procesów starzenia się skóry. Zabieg wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas sesji skórze dostarczane są takie składniki jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, glutation czy sole mineralne.  

Mezoterapia może być wykonywana w różnych obrębach ciała. Dłonie starzeją się najszybciej dlatego, że cały czas narażone są na działanie promieni UV lub mrozu. Zabieg mezoterapii nawilża skórę dłoni i przywraca im zdrowy wygląd. Przeciwskazaniami do zabiegu mogą być: cukrzyca, ciąża, alergia, opryszczka albo przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwnowotworowych.  

Kategorie mezoterapii 

Podczas mezoterapii bezigłowej stosuje się kwas hialuronowy, który łączy się z witaminą C lub retinolem i innymi substancjami o działaniu liftingującym. Podczas zabiegu nie wykorzystuje się igły.  

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu koktajli odżywczych np. witamin, mikroelementów, kwasów nukleinowych. Zabieg jest inwazyjny, dlatego podczas jego wykonywania można odczuwać lekki dyskomfort. Miejsce podawania substancji jest znieczulane maścią. W gabinetach kosmetycznych używa się wysokiej klasy sprzętu. Urządzenie do mezoterapii musi być bezpieczne dla skóry.  

Zalety mezoterapii 

Zabieg mezoterapii ma działanie liftingujące, wpływa odmładzająco na skórę, nawilża i napina zwiotczałe miejsca. Zabieg można stosować na różne partie ciała – twarz, szyje, dekolt, nogi. Mezoterapia wykorzystywana jest również jako sposób na rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych, przez co ma działanie wyszczuplające. Obecnie oferty gabinetów medycyny estetycznej proponują klientom mnóstwo różnego rodzaju zabiegów. Szeroki wachlarz możliwości wynika z wysokiej jakości dostępnego sprzętu. Wielofunkcyjne urządzenie kosmetyczne jest bardzo pożądane w gabinetach kosmetycznych.  

Materiał partnera