Czy zrobienie paznokci hybrydowych jest trudne? Czego potrzebujesz do manicure’u hybrydowego?

Paznokcie hybrydowe – co musisz zrobić?

Znakomite stylizacje hybrydowe tworzy się za pomocą hybrydowego manicure’u. Nie da się ukryć, że wiele kobiet decyduje się właśnie na taką metodę pielęgnacji i stylizacji paznokci, gdyż nie tylko prezentuje się ona zjawiskowo, ale też jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Dość dodać, że paznokcie hybrydowe mogą utrzymywać się przez nawet 3–4 tygodnie – zatem wcześniej pojawią się po prostu odrosty. Tak naprawdę jedynym minusem paznokci hybrydowych jest ich koszt. Systematyczne wizyty u kosmetyczki mogą okazać się naprawdę kosztowne, a do tego jesteś zmuszona do dostosowywania się do grafiku w salonie. Doliczmy do tego chociażby dojazdy i łatwo można zauważyć, że troska o paznokcie staje się bardzo angażująca. Ogromnym uproszczeniem całego procesu może być manicure hybrydowy w domowym zaciszu. Do tego zadania będziesz potrzebowała odpowiedniego sprzętu, jednak jego koszt zakupu zwróci się już po kilku własnoręcznie wykonanych stylizacjach. Pamiętaj również, aby nie poddawać się, jeśli pierwsze próby nie będą tak udane, jak tego byś sobie życzyła. Choć manicure hybrydowy powszechnie uważany jest za dość prosty do wykonania, to jednak początkowo mogą pojawić się pewne trudności, dlatego potrzebujesz też odrobiny motywacji i samozaparcia.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Manicure hybrydowy to praca precyzyjna, mimo to raczej poradzisz sobie z nią dość szybko. Zanim jednak przejdziesz do praktyki, w pierwszej kolejności musisz skompletować odpowiedni sprzęt oraz akcesoria. Jest ich dość sporo, ale na szczęście nie musisz kupować ich wszystkich osobno – zamiast tego zdecyduj się na gotowy zestaw startowy. Zestawy startowe posiadają niewielką, lecz z pewnością wystarczającą liczbę kosmetyków do stworzenia podstawowych stylizacji.

A jak zrobić paznokcie hybrydowe? W pierwszej kolejności usuń stary lakier oraz oczyść i odtłuść dokładnie płytkę paznokcia. Następnie nadaj paznokciom odpowiedni kształt, co możesz zrobić za pomocą pilnika oraz oczywiście frezarki do paznokci. To sprzęt bardzo praktyczny w użytku i przy tym niebywale efektywny. Nie zapomnij o zmatowieniu płytki paznokcia np. za pomocą bloczka polerskiego. Na tym etapie możesz nałożyć bazę do hybryd. Nałóż cienką warstwę, a następnie utwardź ją w lampie. Potem przejdź do lakierów hybrydowych i tworzenia dokładnej kompozycji, na którą masz ochotę, a całość wykończ topem do hybryd. Rzecz jasna każdy nałożony preparat należy utwardzić wspomnianą wcześniej lampą. Prawda, że proste? Dlatego nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz skompletuj swój zestaw do manicure’u hybrydowego i spróbuj stworzyć wyjątkowe kompozycje na każdą okazję!

Materiał partnera