Zdarza się, że choroby czy uwarunkowania genetyczne sprawiają, że niektórzy nigdy nie będą mieli naturalnie pięknych brwi. Czy istnieją metody radzenia sobie z tym problemem w prosty sposób? Całkowity lub częściowy brak brwi, ich przerzedzenie, skutki nieprawidłowo przeprowadzonej depilacji – to powody, dla których warto zdecydować się na rekonstrukcję brwi. To bezpieczny i stosunkowo łatwy zabieg, który może w zasadniczy sposób wpłynąć na postrzeganie siebie.

Moda na zadbane brwi

Naturalne brwi w pewnym momencie zostały zupełnie wyparte przez brwi stylizowane. Od nadmiernie wyrysowanych i deformujących kształt twarzy, imitujących zdziwienie czy złość, po przesadnie naturalne, wyglądające jak zaniedbane, gęste brwi zachodzące głęboko na powiekę oka; modne było już wszystko. Obecnie stawia się na naturalny wygląd, czyli nie powiększa się sztucznie powierzchni powieki przez wychodzenie linii brwi aż na skroni. O tym, że pożądany efekt bardzo trudno uzyskać można się przekonać codziennie, spotykając panie i coraz częściej również panów, którzy ze stylizacją brwi znacznie przesadzają.

Dlaczego brwi są takie ważne?

Układ i budowa brwi nadaje całej twarzy niepowtarzalnych cech, często zasłaniając brwi, możemy dostrzec zupełnie niewidoczne na co dzień aspekty urody. Samym kształtem brwi można twarz odmłodzić równie dobrze, jak dodać jej kilka lat. Brwi mają wpływ na to, czy postrzegani jesteśmy jako osoby śmiałe i radosne, czy chłodne i zamknięte. Mają także w połączeniu z symetrią i makijażem ogromny wpływ na postrzeganie naszej fizycznej atrakcyjności.

Korekta brwi w domu

Większość z nas radzi sobie z korygowaniem kształtu brwi w domu, jednak niewiele osób czyni to naprawdę dobrze. Sytuacja staje się trudniejsza, jeśli brwi są bardzo jasne, występują w nich ubytki lub, co gorsza, nie posiadamy ich w ogóle. Wówczas określenie właściwego kształtu staje się więcej niż trudne, a czynienie tego codziennie zajmuje sporo czasu.

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Profesjonalna rekonstrukcja brwi zajmuje pośrednie miejsce pomiędzy krótkotrwałym zabiegiem henny a inwazyjnym makijażem permanentnym. To najbardziej naturalna metoda wyrysowania linii brwi. Kosmetolog lub wykonująca zabieg kosmetyczka określa fachowo, gdzie powinna kończyć się i zaczynać brew, by oko wyglądało najbardziej naturalnie, pomaga dobrać kolor i metodę rekonstrukcji. Najlepsze efekty przynosi rekonstrukcja łącząca zalety dwóch metod, czyli malowania i przyklejania pojedynczych sztucznych włosków pomiędzy naturalnymi.

Oczywiście osoby, które borykają się całkowitym brakiem włosków na linii brwi, mogą przejść profesjonalne szkolenie, jak to organizowane przez Noble Lashes. Taki, przeprowadzony przez instruktorki i laureatki licznych konkursów stylizacji brwi, kurs to praktyka, jaką wykorzystać można nie tylko w domowych warunkach. Uzyskane na tego typu szkoleniach certyfikaty uprawniają do wykonywania zabiegów rekonstrukcji brwi w salonach piękności i cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientek.


Materiał partnera zewnętrznego