Strona główna Uroda Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych

Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych

158
0
Kosmetyki naturalne
Według zaleceń za kosmetyki naturalne uznaje się wyłącznie produkty stworzone na bazie składników pochodzenia mineralnego, roślinnego lub zwierzęcego. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przeglądanie ulotek kosmetyków w poszukiwaniu niepożądanych składników – dla wielu osób z chorobami skóry i alergiami to codzienność. Rozwiązaniem tych problemów mogą okazać się kosmetyki naturalne.

Jaki kosmetyk wybrać?

Skąd wiadomo, które z produktów dostępnych w drogeriach są pochodzenia naturalnego? Każdy kosmetyk, który spełnia odpowiednie wymogi, zostaje odznaczony certyfikatem. Wszystkie wytyczne zostały wydane przez specjalistów z Komitetu Zdrowia Publicznego Rady Europejskiej i dotyczą składu produktów. Według zaleceń za kosmetyki naturalne uznaje się wyłącznie produkty stworzone na bazie składników pochodzenia mineralnego, roślinnego lub zwierzęcego (zastrzegając oczywiście, że ich pozyskanie nie wiązało się ze śmiercią lub cierpieniem zwierząt).

Jak to działa?

Kosmetyki naturalne cechują przede wszystkim ich funkcje regeneracyjne. Składniki zawarte w takich produktach pobudzają i wspomagają procesy fizjologiczne zachodzące w skórze. Ich działanie koncentruje się przede wszystkim na przywróceniu równowagi organizmu, dzięki temu dostarczają głównie tego, co w danym momencie jest potrzebne. Oczywiście na efekty stosowania kosmetyków naturalnych trzeba czekać stosunkowo dłużej. Warto jednak pamiętać, że ich działanie nie jest tylko powierzchniowe jak w przypadku zwyczajnych preparatów, dlatego efekty ich stosowania są o wiele trwalsze.

Kosmetyki dla każdego

Kolejnym atutem produktów pochodzenia naturalnego jest możliwość ich uniwersalnego użycia. Ich delikatnie działanie nie powoduje podrażnień lub innych niepożądanych efektów, dlatego można je stosować na każdy rodzaj skóry. Oleje roślinne, które należą do najpopularniejszych produktów kosmetyki naturalnej, doskonale nadają się do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, łagodzenia podrażnień czy kąpieli. Dodatkowo nie występują w nich groźne substancje takie jak parafina, silikon, barwniki syntetyczne czy pochodne ropy naftowej. Dzięki temu korzystać z nich mogą osoby posiadające delikatną i wrażliwą skórę, w tym dzieci.

Gdzie kupić?

Niestety, stosunkowo drogi proces produkcji takich kosmetyków wciąż jeszcze odbija się na ich cenie. Warto jednak zajrzeć do Internetu, gdzie sklepów z ofertami tego typu z roku na rok pojawia się coraz więcej. Strony takie jak https://www.naturativ.pl/ oferują szeroki asortyment produktów pielęgnacyjnych.


Materiał partnera zewnętrznego