Ludzie coraz większą wagę przywiązują do wyglądu zewnętrznego i zachowania młodego wyglądu pomimo procesu starzenia się. Jedną z dziedzin medycyny jest chirurgia estetyczna, która pozwala na poprawę wyglądu. Pacjenci i pacjentki coraz częściej korzystają z możliwości, jakie daje chirurgia plastyczna.

Kiedy powstała chirurgia plastyczna?

Początków chirurgii plastycznej doszukiwać się należy w pojawieniu się działu medycyny, jakim jest chirurgia rekonstrukcyjna. Początkowo zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej były wykonywane u osób z wadami wrodzonymi, a także w celu przywrócenia właściwej funkcji części ciała, utraconej na skutek wypadku czy choroby. Zabiegi chirurgii estetycznej mają na celu przywrócenie estetycznego wyglądu danej części ciała. Najczęściej poprawa wyglądu wiąże się także ze zwiększeniem komfortu psychicznego pacjenta.

Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgii plastycznej

Wśród zabiegów chirurgii plastycznej największą popularnością cieszą się zabiegi korekcji nosa, a także poprawa wyglądu biustu. Wiele osób korzysta również z liposukcji, plastyki brzucha czy plastyki opadających powiek. Przed zabiegiem każdorazowo wymagana jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, który nie tylko ustali, jakie oczekiwania ma pacjent, lecz przede wszystkim wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Na pierwszej konsultacji pacjent zostanie zapoznany z przebiegiem procesu leczenia, kosztem leczenia, a także z listą badań, które należy wykonać przed zabiegiem.

Korekcja nosa

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej jest rhinoplastyka, czyli korekcja nosa. Zabieg ten wykonywany jest zarówno ze względów zdrowotnych (krzywa przegroda nosowa, utrudniająca oddychanie), jak i ze względów estetycznych. Wiele osób dąży do zmiany wyglądu swojego nosa, cierpiąc na kompleksy. Pacjenci najczęściej chcą zmniejszyć nos, wyprostować go lub też zmniejszyć wielkość nozdrzy. Korekcja nosa wiąże się z koniecznością jednodniowego pobytu w klinice, w której przeprowadzony będzie zabieg. Okres rekonwalescencji trwa około dwóch tygodni, jednak końcowe efekty ocenić można nawet po 12 miesiącach. W Warszawie operację plastyczną nosa warto wykonać w klinice Timeless.

Materiał partnera