Strona główna Uroda Cellulit jak się pozbyć – wskazówki i rady

Cellulit jak się pozbyć – wskazówki i rady

57
0
kobiece udo z cellulitem
Walka z cellulitem może wpisać się do Twojej codziennej pielęgnacji ciała | fot.: materia partnera

Walka z cellulitem to nieodłączny element pielęgnacji skóry. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, w jaki sposób możesz poradzić sobie z cellulitem i jak się go pozbyć. Pamiętaj jednak że cellulit jest całkowicie naturalny i normalne, że go masz.

Wiem, że jesteś tutaj, aby znaleźć odpowiedź na pytanie „cellulit jak się pozbyć drania?”, ale bez względu na to, ile kremów lub peelingów na cellulit wetrzesz w swoje ciało, tak naprawdę ciężko będzie całkowicie go zniszczyć. Dzieje się tak, ponieważ cellulit tworzy się, gdy komórki tłuszczowe pod skórą napierają na tkankę łączną, powodując wgłębienia lub zmarszczki skóry – i trwałe usunięcie tego wymaga zabiegu w gabinecie u dermatologa lub chirurga plastycznego.

Czy rzeczywiście możesz pozbyć się cellulitu?

Cóż, nie – przynajmniej nie w domu. Cellulit można porównać do guzika tworzącego fałdę na poduszce kanapy. Aby pozbyć się fałdu, musisz wejść głębiej i przeciąć sznurek. Istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą zmniejszyć widoczność cellulitu w perspektywie krótkoterminowej – i jeśli zaczniesz ten proces z realistycznymi oczekiwaniami, nie będzie to zły początek.

Zrób jednak przysługę sobie samej i pamiętaj, że cellulit jest absurdalnie powszechny i naturalny. Około 93% wszystkich kobiet zmaga się z nim. I nie ma w tym absolutnie nic złego by go mieć, pokochać go lub tak, chcieć się tego pozbyć.

Wskazówki na walkę z cellulitem

Poniżej znajdziesz wskazówki jak szybko pozbyć się cellulitu w domowym zaciszu. Są to wskazówki codziennej pielęgnacji, zmiany warunków odżywiana i nawodnienia, a także peelingi do ciała czy specjalistyczne kremy.

Szczotkowanie na sucho

Rozpocznij szczotkowanie na sucho, aby zminimalizować cellulit. Zapewne nie raz widziałaś drewnianą szczotkę ze sztywnym włosiem. Jest to dobry początek, jeśli próbujesz zminimalizować występowanie cellulitu. Codzienne szczotkowanie i masowanie ciała może przyspieszyć drenaż limfatyczny, który pomaga wyeliminować toksyny. Gromadzą się one w warstwie tłuszczowej, co prowadzi do stanu zapalnego i tym samym do nasilenia cellulitu.

Szczotkowanie na sucho wymaga suchej skóry, więc najlepiej jak wykonasz je przed wskoczeniem pod prysznic. Z kolei po prysznicu nie zapomnij posmarować skóry kremem nawilżającym.

Krem z retinolem

Wypróbuj krem do ciała z retinolem, aby zminimalizować cellulit. Oprócz regularnego szczotkowania na sucho powinnaś włączyć użycie kremu do ciała z retinolem do codziennej pielęgnacji. Kolagen jako składnik budujący działa ujędrniająco i wygładzająco na skórę za każdym razem, gdy go używasz.

Jeśli nakładasz ten krem w ciągu dnia, upewnij się, że nałożysz też odpowiedni filtr SPF. Retinol sprawia, że twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa na oparzenia słoneczne.

Peeling kawowy

Użyj peelingu kawowego, aby zminimalizować cellulit. Jeśli masaż nie jest tym za czym przepadasz, spróbuj peelingu do ciała. Warto aby ten peeling był z dodatkiem kawy. Stosowany miejscowo peeling ze zmielonej kawy może zminimalizować cellulit na dwa sposoby:

  1. Masaż z wykorzystaniem peelingu wzdłuż skóry może pomóc w pobudzeniu drenażu limfatycznego
  2. Kawa zawiera kofeinę, która tymczasowo napina i ujędrnia skórę.

Kofeina może również odwodnić komórki tłuszczowe, co powoduje ich deflację. To z kolei sprawia, że cellulit wygląda mniej wyraźnie.

Zdrowa dieta

Pamiętaj, że twoja dieta nie jest wyłącznie odpowiedzialna za to, czy masz cellulit. Jednak zdrowe odżywianie na pewno nie zaszkodzi. Powinnaś monitorować spożycie sodu, a także spożywać duże ilości błonnika i produktów pełnoziarnistych. Pomagają one usunąć zanieczyszczenia i toksyny z przewodu pokarmowego. Nie zapomnij też o owocach i warzywach.

Woda

Pij dużo wody. Oczywiście to takie podstawowe rozwiązanie. Ale jeżeli chcesz zminimalizować występowanie cellulitu, potrzebujesz dużo wody. W stanie odwodnienia, cellulit wygląda dużo gorzej, dlatego warto być odpowiednio nawodnionym. Odwodnienie może spowodować, że skóra stanie się cieńsza i osłabiona, a gdy jest cienka, ma tendencję do bardziej widocznego cellulitu.

Ćwiczenia

Ćwicz regularnie. Już nawet pomijając cellulit, mądrym pomysłem jest włączenie ćwiczeń do swojego stylu życia – niezależnie od tego czy chodzisz na siłownię kilka razy w tygodniu, po prostu bierzesz udział w zajęciach jogi, czy też trasę do pracy pokonujesz pieszo. Pamiętaj też, że często cellulit może mieć podłoże genetyczne. Dlatego nawet codzienne ćwiczenia mogą przynieść słabe rezultaty w walce z nim.

Poza domowe sposoby na pozbycie się cellulitu

Jeżeli domowe sposoby nie przynoszą pożądanych efektów, wypróbuj zabieg w gabinecie, aby pozbyć się cellulitu. Jeżeli mocno zależy Ci na zminimalizowaniu cellulitu, warto porozmawiać z dermatologiem o możliwościach leczenia.

Technologia niszczenia cellulitu zalecana przez dermatologów to cellfina. Jest to minimalnie inwazyjny zabieg, który został zatwierdzony przez odpowiednie organy. W trakcie tego zabiegu mikroskopijnego przecinane są łączenia pasm, które wplatają się w tłuszcz w udach i pośladkach.

Zaletą tej procedury jest to, że wystarczy wykonać ją raz. Jest ona uważana za półtrwałą, ponieważ wyniki pojawiają się w ciągu zaledwie kilku dni, a efekty widoczne są nawet po trzech latach. Niestety jest to drogi zabieg.

Podsumowanie

Walka z cellulitem może wpisać się do Twojej codziennej pielęgnacji ciała. Warto wypróbować wszelkie domowe sposoby, zdecydowana ich większość to także sposób na zdrowsze życie. Jeżeli jednak nie przyniosą pożądanych efektów, skonsultuj się ze specjalistą i pod okiem dermatologa wprowadź inne sposoby.


Materiał partnera zewnętrznego