Strona główna Uroda Botox na włosy – rewolucyjny zabieg regenerujący włosy

Botox na włosy – rewolucyjny zabieg regenerujący włosy

113
0
botoks na włosy
Botox dla włosów jest rewolucyjnym zabiegiem regenerującym, który korzysta z najnowocześniejszych technologii ukierunkowanych na odbudowanie włosów | fot.: materiał partnera

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących i zdrowo wyglądających włosach. Jednak wyzwania dnia codziennego, pogoda, ogrzewanie i nieodpowiednia pielęgnacja mogą spowodować, że włosy będą zniszczone, łamliwe i puszące się. W tym przypadku z pomocą przychodzi botoks na włosy – rewolucyjny zabieg regenerujący, który sprawi, że na nowo będziesz cieszyła się piękną fryzurą każdego dnia.

Botoks na włosy – fryzjerska rewolucja

Botox dla włosów jest rewolucyjnym zabiegiem regenerującym, który korzysta z najnowocześniejszych technologii ukierunkowanych na odbudowanie włosów. Innowacyjność zabiegu pozwala od nowa cieszyć się puszystymi, lśniącymi i zdrowo wyglądającymi włosami. Botoks na włosy sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, których włosy są matowe, łamliwe i szorstkie.

Warto zauważyć, że nasze włosy podobnie, jak skóra podlegają procesom starzenia się. Z upływem czasu włosy stają się ostre w dotyku, łatwiej się plączą, końcówki łamią się i załamują. Struktura włosa ulega degradacji, przez co włosy są pobawione blasku i niesfornie się puszą. Wiek wpływa również na sam proces rośnięcia włosów, gdy starzeje się nasz organizm, włosy wypadają, są cieńsze i zdecydowanie dłużej rosną. Aby zregenerować tak zniszczone włosy, z pomocą przychodzi właśnie botoks do włosów.

botox na włosy
Botoks na włosy sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, których włosy są matowe, łamliwe i szorstkie | fot.: materiał partnera

Co to jest botoks na włosy?

Samo słowo botoks może kojarzyć się z zabiegami medycyny estetycznej, które niosą ze sobą nieodwracalne, często mało atrakcyjne rezultaty. Jednak botoks na włosy to zupełnie inny, bardzo ważny zabieg z punktu widzenia kondycji włosów. Jego nadrzędnym celem jest zregenerowanie i odbudowanie struktury włosa. Dzięki botoksowaniu, włosy cienkie i zniszczone mają szansę wyglądać na zdrowe, mocne i piękne. Sam zabieg botoksu na włosy wymaga kilku etapów. Każdy z nich ma swoje zadanie w odbudowie i regeneracji włosów.

Etapy regeneracji włosów botoksem

Pierwszy etap botoksowania włosów związany jest z koniecznością profesjonalnego oczyszczenia i rozpulchnienia włosów. Polega on na dokładnym umyciu włosów specjalnym szamponem. Dzięki niemu łuski włosów otwierają się i w kolejnych etapach substancje odżywcze mogą wniknąć do wnętrza włosa. Po myciu włosy są delikatnie osuszane ręcznikiem na całej długości.

Kolejny etap botoksu na włosy to nałożenie specjalistycznego preparatu botoksowego. Maska botoksowa w swoim składzie zawiera przede wszystkim kwas hialuronowy. Jednak poza nim, w botoksie dla włosów znajdują się również wyciągi z orzechów, keratyna, witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Tak skrupulatnie dobrany zestaw składników przyczynia się do uzupełnienia różnego rodzaju niedoborów w strukturze włosa.

Kolejną bardzo ważną czynnością przy zabiegu botoksu na włosy, jest ich całkowite wysuszenie. Włosy muszą być zupełnie suche i odpowiednio wyciągnięte na szczotkę. Po wysuszeniu włosów należy je wyprostować specjalnie przeznaczoną do tego prostownicą. Etap ten ma za zadanie wprasować substancje regenerujące we włosy i odbudować tym samym ich strukturę. Pasma włosów w zależności od ich kondycji przed zabiegiem są prostowane od 5 do 10 razy w temperaturze pomiędzy 180 a 230 stopni Celsjusza.

Botoksowanie włosów to zabieg bezpieczny i bezinwazyjny. Nie niszczy dodatkowo włosów, a jedynie poprawia kondycje włosów poprzez ich dogłębne odżywienie. Dzięki botoksowi włosy stają się zdrowsze, miękkie i sypkie.

botox
Botoksowanie włosów to zabieg bezpieczny i bezinwazyjny | fot.: materiał partnera

Co daje botoks na włosy?

Odpowiednio skomponowane substancje zawarte w kosmetykach do zabiegu botoks na włosy mają za zadanie uzupełnić braki substancji odżywczych i budulcowych, które występują pomiędzy korą a otoczką włosa. Dzięki temu niejako naprawiają one powstałe na przestrzeni czasu uszkodzenia. W skład mieszanki botoksowej wchodzi wiele drogocennych składników odżywczych, takich jak: wyciąg z orzechów makadamia oraz para, kwasy Omega-3 i kwasy tłuszczowe, a do tego chroniące włosy taniny oraz naturalne żywice. Podczas zabiegu botoksowania włosów substancje odżywcze wnikają do środka włosa i pozwalają regenerować go od wewnątrz. Botox za sprawą technologii, która uzupełnia braki lipidowe, przywraca włosom odpowiedni poziom nawilżenia, który może być utracony w skutek nieodpowiednio wykonanych zabiegów chemicznych, farbowania i niewłaściwej pielęgnacji. Zaraz po zabiegu włosy wyglądają na zdrowsze i mocniejsze. Poza tym po botoksowaniu włosy stają się lśniące, gładkie, mięsiste i łatwiej się układają.

Kto powinien wykonać botoks na włosy?

Zabieg botoks na włosy powstał w odpowiedzi na potrzeby kobiet, które borykają się z problemem cienkich i pozbawionych życia włosów, które do tego są matowe, łamliwe i wyglądają na mocno zniszczone. Botoksowanie włosów doskonale sprawdzi się w przypadku włosów problematycznych, ze skłonnością do puszenia się i łamania.

Jako jeden z najbezpieczniejszych zabiegów botox dla włosów nie zawiera substancji chemicznych i jest bezpieczny dla Ciebie i dla środowiska naturalnego. Szampon i substancja botoksowa nie zawiera żadnych związków chemicznych, a wyłącznie substancje naturalnie występujące. Coraz częściej świadomie rezygnujemy z kosmetyków zawierających sole, parabeny, siarczany, sztuczne barwniki czy kwasy. Są one szkodliwe dla naszego organizmu, ale również wpływają na degradację środowiska. Idea botoksu na włosy opiera się przede wszystkim na naturalności i korzystaniu z drogocennych właściwości naturalnych związków organicznych. Dzięki temu botoks na włosy to idealny zabieg dla osób, dla których ekologia jest ważna oraz tych, które mają wyjątkowo słabe i delikatne włosy.

botox włosy
Zabieg botoks na włosy powstał w odpowiedzi na potrzeby kobiet, które borykają się z problemem cienkich i pozbawionych życia włosów | fot.: materiał partnera

Dlaczego wybrać zabieg botoksowania?

Botoks na włosy dzięki naturalnemu składowi i innowacyjności gwarantuje, że włosy nie będą dodatkowo obciążone. Przywróci on włosom naturalny zdrowy wygląd. Czas nie jest sprzymierzeńcem włosów. Codzienne mycie, suszenie, kręcenie, prostowanie, czynniki zewnętrzne, zanieczyszczenie powietrza i wiele innych powoduje, że włosy ulegają zniszczeniu, a substancje odżywcze są z nich wypłukiwane. Konieczne jest więc ich wprowadzenie od zewnątrz. Uzupełnienie wszystkich braków to właśnie zadanie botoksu na włosy, który jest wyjątkowo skuteczny i zyskuje coraz większą popularność.

Materiał partnera