Wiele kobiet pragnie zmienić coś w wyglądzie swojego ciała – wysmuklić je, wymodelować, uelastycznić. Sporo z nich jest jednak przekonanych o tym, że latem należy powstrzymać się od wykonywania zabiegów kosmetologicznych na ciało. Na szczęście, istnieją takie, którym z powodzeniem można się poddać. Wśród nich wyróżnić należy przede wszystkim kriolipolizę oraz endermologię. Zanim jednak udamy się na któryś z tego rodzaju zabiegów, dobrze byłoby się czegoś o nich dowiedzieć. 

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg cieszący się coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo jest skuteczny oraz bezpieczny. Kriolipoliza zalecana jest przede wszystkim osobom, którym zależy na wyszczupleniu swojej sylwetki. W trakcie zabiegu, komórki tłuszczowe są celowo narażane na niską temperaturę. To właśnie dzięki temu możliwe staje się ich obumarcie. Zabieg jest bezbolesny, a wiele przedstawicielek płci pięknej uznaje go również za dość przyjemny. Szczególnie przyjemne może być wykonywanie kriolipolizy latem, gdy na zewnątrz panuje duszna i upalna aura. Aby mogły pojawić się w pełni satysfakcjonujące rezultaty, należy poddać się zalecanej przez kosmetologa serii zabiegów. Dla większości przedstawicielek płci pięknej istotna jest cena tego zabiegu, zwłaszcza że ma być on wykonywany w seriach. Dobrym pomysłem będzie więc przejrzenie ofert różnych salonów. Wówczas na pewno uda nam się znaleźć zabieg w rozsądnej cenie. 

Co warto wiedzieć na temat endermologii?

Jeżeli chcemy wyszczuplić i wymodelować swoją sylwetkę, zainteresować powinna nas również endermologia. Jest to zabieg dedykowany przede wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które zmagają się z uciążliwą pomarańczową skórką. Przed poddaniem się zabiegowi endermologii, kobieta musi włożyć specjalny kostium. Masaż wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia i dla wielu pań jest dość przyjemny. Wrażliwsze kobiety mogą narzekać na pewien sprawiający dyskomfort ucisk. Nie należy oczekiwać tego, że rezultaty pojawią się natychmiast. Będzie można je zauważyć dopiero po kilku seriach endermologii. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ilość zabiegów zależy w dużej mierze od efektów, jakie chce się uzyskać. Dobrze byłoby więc kierować się zaleceniami kosmetologa, który wykonuje zabieg. Pamiętajmy także o tym, aby stosować się do mądrych zaleceń żywieniowych. W walce z pomarańczową skórką przyda nam się również aktywność fizyczna. Warto zdecydować się na taki jej rodzaj, którego uprawianie sprawi nam autentyczną radość. 

Bez większych trudności można wysnuć wniosek o dużej skuteczności zabiegów kosmetologicznych upiększających ciało. Wśród nich wyróżnić można chociażby kriolipolizę oraz endermologię. Kluczem do sukcesu jest wykonanie zalecanej serii zabiegów. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że nasze ciało będzie wyglądało dokładnie tak, jakbyśmy tego chciały. Nie zapominajmy jednak o regularnej aktywności fizycznej, dzięki czemu rezultaty będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące. 

AUN