Trendy dotyczące męskich fryzur cały czas ulegają zmianom. To właśnie dlatego warto interesować się tym na bieżąco, aby wiedzieć, jakie modne fryzury warto wykonać w sezonie jesienno-zimowym. Z całą pewnością wśród proponowanych propozycji, każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego, co idealnie pasować będzie do jego typu urody.

Jakie fryzury będą cieszyć się największą popularnością w tym sezonie?

Z całą pewnością na jesieni najmodniejsze będą fryzury wykonane na krótkich włosach! Jest co najmniej kilka typów, którym na pewno warto przyjrzeć się nieco bliżej i dopasować je do kształtu swojej głowy. Idealnym wyborem na jesień będą krótkie włosy z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem z boku głowy. Linię, która oznacza przedziałek, warto wygolić, aby podkreślić nonszalancję całej fryzury. Dodatkowo boki powinny być znacznie krótsze niż środek. Jest to jedna z ulubionych fryzur piłkarzy. Głównie dlatego, iż po cięciu nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Włosy wystarczy jedynie zaczesać, ewentualnie ich górę podkreślić lekko żelem do włosów, który pomoże je wymodelować i jednocześnie utrwalić na cały dzień.

W tym sezonie warto postawić także na męskiego irokeza! Taka fryzura na pewno zrobi wrażenie, a dodatkowo pasuje praktycznie każdemu! Przekonujący jest także fakt, iż podobnie jak w przypadku poprzedniego uczesania, także to nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Męski irokez charakteryzuje się bardzo króciutkimi bokami i bujną górą. Włosy pośrodku głowy są lekko potargane, co dodaje fryzurze zawadiackiego charakteru, a jednocześnie sporo lekkości. Całość wygląda bowiem, jakby włosy układały się bardzo naturalnie, a mężczyzna jedynie przeczesał je palcami przed wyjściem. Pasma włosów można dodatkowo unieść przy użyciu żelu lub specjalnej pianki, które dodatkowo utrwalą ich formę. Jest to fryzura, która pasuje panom w każdym wieku i jest bardzo uniwersalna.

Fryzury na dłuższe włosy – na co się zdecydować?

W tym sezonie czeka kilka nowości także dla panów, którzy preferują dłuższe włosy. Warto jednak pamiętać, że dłuższe fryzury sprawdzą się tylko, wtedy gdy mężczyzna ma włosy gęste i podatne na układanie. W przeciwnym razie można uzyskać efekt, który wcale nie będzie zadowalający. Jesienią nosić się będzie włosy sięgające brody. Wycieniowane przy twarzy i lekko pofalowane. Warto nadawać im nieco niechlujnego wyglądu, który kojarzony będzie z surferami i luźnym stylem.
Ciekawą propozycją jest także fryzura, w której grzywka jest znacznie dłuższa od reszty włosów i może być zaczesywana na bok lub wręcz do przodu. Taki efekt można uzyskać, przycinając jedynie boczne pasma włosów. Taka fryzura jest bardzo nonszalancka i młodzieżowa.

Na pewno, wybierając idealną fryzurę na jesień i zimę, warto kierować się nie tylko obowiązującymi trendami, ale także tym, co najbardziej pasuje do danego typu urody oraz kształtu twarzy. Dzięki temu można mieć pewność, że rodzaj fryzury idealnie pasować będzie do danej osoby i będzie doskonałym uzupełnieniem jej codziennego  wyglądu.


MSZ