Podobnie jak stolarz i mechanik, tak i Ty potrzebujesz odpowiednich narzędzi do pracy. Nakładanie makijażu nie jest wyjątkiem. Poprosiliśmy profesjonalistów, aby pomogli zawęzić opcje do pięciu kluczowych narzędzi do makijażu.

Wskazówka: Przed użyciem pędzla upewnij się, że jest czysty. Nie nakładaj makijażu na twarz, jeśli masz wątpliwości co do czystości narzędzi. To jak zakładanie brudnych ubrań – szczotki zbierają martwy naskórek i oleje. Mogą też ukrywać bakterie, które powodują pęknięcia i podrażnienia. Chociaż profesjonaliści w makijażu różnią się sposobem dbania o swoje narzędzia, zgadzają się, że czyste pędzle działają lepiej i dłużej. Do mycia pędzli używaj naturalnego mydła. Możesz użyć też specjalnych produktów do oczyszczania pędzli do makijażu.

Pędzel do podkładu

Powinnaś zawsze mieć jeden z nich. Poszukaj takiego, które ma stożkowe końce i jest bardziej płaski niż puszysty. Podczas nakładania płynnego podkładu pędzle te pozwalają dotrzeć do konturów twarzy wokół oczu, ust i nosa. Możesz lepiej kontrolować aplikację i ilość, która trafia na skórę, niż zrobiłabyś to palcami. Szukaj sztywnego syntetycznego włosia. Włókna te mogą pomieścić cięższe produkty, takie jak podkład w płynie oraz krem, bez wchłaniania makijażu.

Duża szczotka do nakładania pudru

Duży puszysty pędzel o zaokrąglonym kształcie jest przydatny do pylenia sypkiego proszku, niezależnie od tego, czy jest to puder, czy róż. Włókna nie są umiejscowione zbyt ciasno, dzięki czemu utrzymują puder i łatwo go zwalniają podczas aplikowania na twarz. Szczotka do pudru dobrze rozprowadza sypkie kosmetyki, więc doskonale nadaje się do nakładania różu. Duża główka szczoteczki nie pozostawia linii demarkacyjnych, nie skończysz więc z widocznymi paskami rumieńców.

Pędzel do cieni

Duży, przypominający kształtem kopułę, pędzel do cieni zapewnia płynną aplikację. Bez względu na to, jak zastosujesz cień, etap mieszania ma kluczowe znaczenie dla uzyskania gładkich krawędzi i stworzenia miękkiego, bezproblemowego efektu smokey eyes lub makijażu na co dzień.

Pędzel kątowy (do kącików oczu)

Większość kobiet podkreśla swoje powieki, a ten typ pędzla jest w tym bardzo pomocny. Krótkie, nachylone włosie może osadzać pigment w zmarszczce powieki, aby dodać głębi. Kątowy kształt pasuje do zewnętrznego kącika oka, dzięki czemu idealnie nadaje się do konturowania. Możesz też użyć tego pędzla do podkreślania brwi dla dodania dodatkowego wymiaru.

Pędzel do precyzyjnego nakładania cieni

Do wykonania szczegółów potrzebny jest mały pędzelek z ostrym końcem. Zwany także pędzlem korektorowym, nakłada kolory dokładnie tam, gdzie chcesz. Spiczasty koniec świetnie nadaje się do pokrywania niedoskonałości. Niewielki rozmiar sprawia, że ten pędzel jest poręcznym wielozadaniowcem. Krótkie, sztywne włosie doskonale nadaje się do naniesienia eyelinera do oczu dokładnie tam, gdzie chcesz. Okrągły kształt sprawia, że pędzelek jest łatwiejszy do manipulowania niż płaski pędzel. Nie pozostawia też szorstkich linii.

Powyższe pędzelki powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która dba o nienaganny wygląd i perfekcyjny makijaż. Dobrze dobrane narzędzia do make-upu sprawią, że nakładanie go będzie łatwe i przyjemne. Jeśli zdecydujemy się na produkty wysokiej jakości, otrzymamy w zamian pięknie cienie i linie, które spełnią nasze oczekiwania. Warto dbać też o czystość naszych pędzli do makijażu. Zabrudzone pędzelki gromadzą w sobie martwy naskórek, resztki makijażu oraz naturalne sebum produkowane przez naszą cerę. Odpowiednie czyszczenie pozwoli na lepsze nakładanie świeżego makijażu.


KGR