Szukasz samochodu na wynajem, który będzie wygodny, komfortowy i niezawodny? Zastanawiasz się, jak duży wybór dają swoim klientom wypożyczanie i w jaki sposób dobrać najlepsze auto? Podpowiadamy.

Rozmiar

Korzystając z usług wypożyczalni po raz pierwszy, można mieć wiele obaw, czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a samochód spełni nasze oczekiwania. Z tego względu warto porównać ze sobą ofertę kilku firm, by wybrać tę najlepszą. Oprócz cen szczególne znaczenie ma duża dostępność różnorodnych samochodów.

Każdy z nas wypożycza auto w innym celu i zależy mu na innych kwestiach – dla jednych idealny będzie mały, kompaktowy samochód o niskim spalaniu, świetny do jazdy po mieście i parkowania w zatłoczonych miejscach. Innym zależy na wygodzie i bezpieczeństwie, które podczas dłuższych podróży z pewnością zapewni wyższy, przestronny SUV. Jego dużą zaletą jest również pojemny bagażnik, co na pewno docenią osoby udające się na urlop lub podróżujące z dziećmi. W celach reprezentacyjnych sprawdzą się natomiast samochody klasy premium, wśród których można znaleźć wiele ekskluzywnych marek. Co ciekawe, niektóre wypożyczalnie oferują swoim klientom również samochody dostawcze, wykorzystywane np. przez pracowników firm kurierskich.

Wyposażenie

Każdy z nas docenia inne rozwiązania – jedni nie wyobrażają sobie prowadzenia samochodu bez automatycznej skrzyni biegów, inni zdecydowanie wolą manualną. Wiele nas różni, lecz wszystkim nam zależy na jak najwyższym komforcie jazdy. Z tego względu większość wypożyczalni oferuje klientom samochody o różnym sposobie wykończenia. Ponadto mogą oni dokupić dodatkowe usługi, takie jak np. wynajem fotelika dziecięcego, nawigacji czy bagażnika dachowego. Warto jednak pamiętać, że w większości wypożyczalni są one płatne.

Ubezpieczenie

Wszystkie oferowane w wypożyczalniach samochody muszą posiadać ubezpieczenie OC, większość firmy wykupuje im również AC. Części klientów zależy jednak na dodatkowym ubezpieczeniu, zabezpieczającym np. przed kradzieżą pojazdu, uszkodzeniami powstałymi z winy kierowcy, czy zabezpieczeniu wszystkich pasażerów na wypadek kolizji drogowej. Oczywiście mogą je aktywować za dodatkową opłatą.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Decydując się na skorzystanie z wypożyczalni samochodów najlepiej wybrać znaną, renomowaną firmę, która cieszy się dobrymi opiniami klientów. Jedną z nich jest działająca w większości dużych, polskich miast, takich jak Warszawa, Rzeszów, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk czy Kraków firma Flex Rent a Car. Oferuje ona szeroki wybór samochodów w przystępnych cenach. Dodatkowo wiele filii zlokalizowanych jest w okolicy lotnisk, co będzie miało duże znaczenie dla osób podróżujących służbowo lub wybierających się na zagraniczne wakacje. Aktualnie dostępne w danej lokalizacji pojazdy można szybko i wygodnie obejrzeć, a także zarezerwować za pomocą wyszukiwarki online.


Materiał partnera zewnętrznego