Strona główna Technologia Motoryzacja Ice Driving w Laponii — sięgaj po więcej emocji

Ice Driving w Laponii — sięgaj po więcej emocji

91
0
ice driving laponia
Ice driving to sport ekstremalny, który polega na jeździe samochodem po zamarzniętym jeziorze | fot.: materiał partnera

Jazda na zamarzniętym jeziorze to przede wszystkim mnóstwo frajdy dla fanów motoryzacji w trudnych warunkach. Jest to świetna okazja na podniesienie poziomu adrenaliny, ale również naukę odpowiedniego zachowania kierowców w krytycznych sytuacjach na drodze. Auta wyposażone są w specjalne kolce, które pozwalają na bezpieczniejszą jazdę. Laponia to miejsce, w którym znajdziemy wiele różnorodnych torów do tego sportu.

Czym jest ice driving?

Ice driving to sport ekstremalny, który polega na jeździe samochodem po zamarzniętym jeziorze. Musi on być odpowiednio przystosowany do poruszania się w takich warunkach. Elementami zapewniającym bardzo dobrą przyczepność są przede wszystkim kolce na oponach, które powodują, że kierowca ma większą kontrolę nad autem. Tory są przystosowane zarówno do normalnej jazdy, jak i driftowania, natomiast samochody biorące udział w zawodach, to sportowe i przystosowane do szybkiej jazdy modele.

Najpopularniejszym miejscem do organizacji tego rodzaju eventów jest koło podbiegunowe, głównie Finlandia. Dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z ice drivingiem oraz dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności, organizowane są kursy szkoleniowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy mają możliwość korzystania ze sportowych samochodów, które są w pełni przystosowane do sportów zimowych oraz jazdy na oblodzonym terenie.

Co oferują uczestnikom kursy szkoleniowe?

Kilkudniowe instruktaże z ice drivingu to inicjatywa, która ma na celu wspierać początkujące osoby w sportach ekstremalnych. Samochody udostępniane uczestnikom to modele z napędem na cztery koła oraz z oponami, które mają specjalne kolce, pozwalające na lepszą kontrolę nad autem.  Jeziora, na których odbywają się wyścigi i udostępniane są tory, posiadają specjalne certyfikaty, które umożliwiają korzystanie z tych tras. Regularnie wykonuje się na nich odśnieżanie, aby poprawić widoczność i zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymują wyżywienie i napoje na cały dzień szkolenia.

Czego można nauczyć się na szkoleniu z ice drivingu?

Szkolenia z ice drivingu oferują przede wszystkim polepszenie umiejętności jazdy, szczególnie w trudnych warunkach. Uczestnicy uczą się panowania nad pojazdem podczas poruszania się po oblodzonej nawierzchni z dużą prędkością. Dzięki temu mogą polepszyć techniki hamowania oraz ślizgania się, a dodatkowo wypracowują umiejętność balansowania autem, co wpływa na poprawę techniki jazdy codziennej. Uczestnicy mają również możliwość zmierzenia się z innymi kierowcami podczas wyścigu na czas i bicia własnych rekordów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy organizującej ice drivingi?

Bardzo istotne jest, aby organizatorzy byli doświadczeni w ice drivingu i posiadali odpowiednie umiejętności. Powinni oni skrupulatnie przekazywać wiedzę, dlatego dobrze jest wcześniej sprawdzić opinie osób, które brały już udział w podobnych wydarzeniach. Nad kierowcami powinni czuwać profesjonaliści, którzy podzielą się z nimi swoją wiedzą i wskazówkami ułatwiającymi prowadzenie samochodu w trudnych warunkach.

Dlaczego ice driving staje się coraz bardziej popularny?

Oprócz urokliwości miejsc, w których organizuje się ice driving – jazda po jeziorze, zapewnia on wiele emocji i dostarcza potężnej dawki adrenaliny. Jest to sport wyczynowy, który dodatkowo pozwala się zrelaksować i oderwać od codziennych spraw. Ice driving wymaga od uczestników dużej odwagi, ale zapewnia również maksymalne bezpieczeństwo, jeżeli jest dobrze zorganizowany.

Na tego rodzaju treningach można nauczyć się lepszego panowania nad kierownicą, szczególnie kiedy na zewnątrz mamy niesprzyjające warunki.  Kierowcy mogą nauczyć się wychodzenia z poślizgu, a także manewrów ułatwiających bezpieczne hamowanie na oblodzonej nawierzchni. Po zakończonym szkoleniu uczestnicy otrzymują certyfikaty, które potwierdzają nabyte przez nich umiejętności. Jeśli chcesz połączyć szkolenie ide driving z niesamowitą podóżą do Laponii, wejdź na https://dreamgo.pl/gdzie/

Materiał partnera