Większości z nas monitoring samochodów kojarzy się raczej z flotami dużych firm niż autami prywatnymi. Tymczasem skorzystanie z takiej opcji może przynieść szereg korzyści również w przypadku naszych własnych pojazdów. Przekonaj się dlaczego warto zainwestować w monitoring samochodu prywatnego oraz poznaj główne zalety monitorowania samochodów.

Chcesz zawsze wiedzieć, co akurat dzieje się z autem? Zainwestuj w monitoring! Takie rozwiązanie pozwoli Ci na stały dostęp do informacji dotyczących:

  • pozycji pojazdu,
  • prędkości, z jaką porusza się auto,
  • zużycia paliwa.

Monitoring pozwala też na sprawdzanie wielu innych danych, które interesują każdego posiadacza samochodu. Co ważne, nie musisz przez cały czas tkwić przed monitorem komputera, na bieżąco sprawdzając dane o swoim aucie. Firmy, które oferują usługi z zakresu monitoringu samochodów, inwestują także w najnowsze technologie. Możesz więc monitorować pozycję swojego samochodu za pomocą smartfona.

Ochrona przed złodziejami

Choć liczba kradzieży samochodów z roku na rok spada, to wciąż niektóre modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród amatorów cudzej własności. Dotyczy to już nie tylko aut niemieckich, tradycyjnie brylujących w tego rodzaju zestawieniach, ale również choćby pojazdów japońskich marek – te ostatnie są szczególnie często kradzione w Warszawie i jej okolicach.

Monitoring pojazdów może nie uchroni Cię przed kradzieżą auta, ale na pewno znacznie ułatwi jego odnalezienie. Ten system na bieżąco przesyła do centrali precyzyjne informacje dotyczące aktualnej pozycji samochodu. Zatem nawet jeżeli Twoje auto zostanie skradzione (nikomu tego nie życzymy), to jeśli będziesz mieć zainstalowane urządzenie monitorujące, odpowiednie służby z łatwością je odnajdą.

Tańsza jazda

Co prawda monitoring samochodów nie wpływa bezpośrednio na zużycie paliwa, ale pozwala wychwycić pewne zachowania kierowcy, które mogą powodować jego nagły wzrost. Niektóre aplikacje do monitorowania aut same podpowiedzą Ci, jak jeździć oszczędniej, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie auta na paliwo. To nawet lepsze niż kurs ecodrivingu!

Bezpieczeństwo Twojej rodziny

Dajesz auto swojemu dziecku i nie możesz się do niego dodzwonić? W panice oczekujesz na jego powrót, obawiając się, że stało się coś niedobrego? Dzięki monitoringowi pojazdów unikniesz takich stresujących sytuacji. Dzięki takiemu systemowi przez cały czas masz dostęp do aktualnej pozycji samochodu. Koniec ze zmartwieniami!


Materiał partnera zewnętrznego