Zakupy przez internet cieszą się ogromną popularnością – są wygodne, nie wymagają wychodzenia z domu, a do tego można dokonać ich szybciej niż stacjonarnie. Nic dziwnego, że online kupujemy coraz więcej produktów, również codziennego użytku. Czy jako doświadczeni w internecie konsumenci wiemy jednak, jak kupować w sieci taniej? Przedstawiamy sposoby na tanie zakupy przez internet.

Porównywanie cen

Jedną z wielu zalet zakupów przez internet jest to, że podczas ich dokonywania można z łatwością zorientować się w cenach tego samego produktu obowiązujących u różnych sprzedawców. Konsument poszukujący konkretnego towaru online wpisuje jego nazwę w wyszukiwarkę, która przedstawia mu wiele wyników – zazwyczaj w postaci linków do różnych platform handlowych. Pożądany produkt dostępny jest przeważnie w więcej niż jednym e-sklepie, dzięki czemu szybko można dokonać wyboru tego, który oferuje go najtaniej. Co więcej, w sieci funkcjonuje wiele serwisów zakupowych posiadających funkcję porównywania cen tego samego produktu u różnych sprzedawców. Dzięki korzystaniu z porównywarek, na zakupach online można zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu procent.

Lojalność wobec sprzedawców

Sklepy internetowe prowadzą różnorodne działania marketingowe mające na celu przyciągnięcie i zatrzymanie klientów. Szczególnie jednak dbają o osoby, które już chociaż raz dokonały w nich zakupu. Klienci, którzy zapisali się do subskrypcji newslettera e-sklepu, polubiły jego fanpage na Facebooku lub podali swój numer telefonu przy rejestracji konta zakupowego, co jakiś czas otrzymują wiadomości SMS, mailowe i na Messengerze z informacjami o aktualnych promocjach i wyprzedażach. Wiele z nich to oferty niedostępne dla osób z zewnątrz, udostępniane jedynie klientom sklepu internetowego. Na lojalności wobec sprzedawców online można dużo zaoszczędzić – stałym klientom e-sklepy udzielają rabatów od kilku do kilkunastu procent wyższych niż pozostałym konsumentom!

Korzystanie z serwisów i aplikacji zakupowych

Ogromna, stale rosnąca konkurencja w sprzedaży online, doprowadziła do tego, że sklepy internetowe niemalże zabijają się o klientów. E-sklepy starają się ich zdobyć na wiele sposobów i szczególnie często walczą polityką cenową, tj. niskimi marżami lub wysokimi rabatami. Chcąc dokonywać tanich zakupów przez internet, warto korzystać z serwisów i aplikacji zakupowych, które udostępniają informacje o aktualnych promocjach i wyprzedażach w sklepach internetowych. Przejrzenie ofert publikowanych na łamach platform takich jak www.duzerabaty.pl pozwala na znalezienie sprzedawcy oferującego w danym momencie najbardziej atrakcyjną zniżkę na poszukiwany produkt – dzięki zakupom z takim serwisem można zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu procent na dowolnym towarze.

Istnieje wiele sposobów na tanie zakupy przez internet. Po pierwsze, sieć pozwala na porównywanie cen produktów u różnych sprzedawców, a tym samym wybór najkorzystniejszej oferty. Po drugie, e-sklepy oferują stałym klientom specjalne promocje i rabaty niedostępne dla konsumentów z zewnątrz, dzięki którym można zaoszczędzić na zakupach u ulubionego sprzedawcy. Po trzecie, serwisy i aplikacje zakupowe publikują kody zniżkowe i oferty, umożliwiające skorzystanie z rabatów wtedy, kiedy się tego potrzebuje.


Materiał partnera zewnętrznego