Z roku na rok e-sport staje się coraz popularniejszy, zyskując jeszcze większe grono odbiorców. E-sport to inaczej sport elektroniczny, który określa się jako formę rywalizacji w grach komputerowych. Warto wspomnieć, że nie każda gra nadaje się do rywalizacji na tak wysokim poziomie. Istnieje grupa gier, które są najpopularniejsze w kwestii rozgrywek zawodowych m.in.:

  • League of Legends
  • Fortnite
  • Counter Strike: Global Offensive
  • Starcraft
  • Hearthstone

Jakie drużyny e-sportowe odnoszą największe sukcesy?

1. Pompa Team

To polska e-sportowa organizacja, która została stworzona przez znanego youtubera Szymona Kasprzyka. W listopadzie ubiegłego roku wygrali WESG 2019 w drugich otwartych eliminacjach. 16 marca 2018 roku drużyna zajęła piąte miejsce w GG League 2018, tym samym wygrywając kwotę dwóch i pół tysiąca. Dobrą passą zdecydowanie mogli pochwalić się 7 października 2017 roku, kiedy to na finale „30 Days to Pro” zajęli pierwsze miejsce, zgarniając równe piętnaście tysięcy złotych. Skład może pochwalić się wysokim poziomem zgrania.

2. X-kom AGO Team

To profesjonalna organizacja e-sportowa, która powstała w 2016 roku, jednak jako dwa niezależne od siebie drużyny (X-kom oraz AGO Esports). Później połączyli swoje siły. Zespołowi udało się zająć 16. miejsce na świecie w rankingu HLTV. X-kom AGO zajęło pierwsze miejsce w takich turniejach online jak: Legend Series: Europe #4, Skinhub Championship (sezon drugi), Mother Russia 2, OGA Counter PIT.

3. Team DPD

Jest to polska drużyna, która założona została w 2017 roku, więc na scenie e-sportowej znajduje się już trzy lata. Ich pierwszy osiągnięciem było czwarte miejsce na 2017 ESL Mistrzostwa Polski Spring. W maju ubiegłego roku wzięli udział w Polskiej Lidze E-sportowej 2019, natomiast we wrześniu 2018 roku zdobyli czwarte miejsce na ESLMP 2018 Summer, zgarniając przy tym trzy tysiące złotych. Do jednej z większych wygranych można zaliczyć drugie miejsce na Polskiej Lidze E-sportowej S2 Playoffs, gdzie do kieszeni ekipy trafiło siedemnaście tysięcy.

4. Komputronik Gaming Scouting Grounds

To drużyna, która powstała w Polsce. Należą do niej: Sinmivak, Czajek, Erdote, Bruness i Lucker. W lutym bieżącego roku składowi udało się zająć pierwsze miejsce w Grimorr Leauge Season 1. W grudniu ubiegłego roku ekipa zgarnęła drugie miejsce w Polskiej Lidze E-sportowej 2019 Finals, tym samym wygrywając kwotę równą osiemnastu tysięcy złotych.

5. Illuminar Gaming

Jest to profesjonalna organizacja, zajmująca się e-sportem, w której skład wchodzą: Sebekx, Delord, Rybson, Konektiv oraz Puki style. Powstała ona w 2015 roku. W grudniu 2018 roku drużyna wygrała aż trzydzieści tysięcy złotych zajmując pierwsze miejsce w Ultraliga Season 0 Playoffs. W Polish Open 2019 zajęli podium, zgarniając drugie miejsce oraz dwa tysiące dolarów. Jeśli chodzi o ESLMP 2019 Spring ekipa zdobyła również drugie miejsce. Tym samym ich portfele zostały zasilone o dodatkowe szesnaście tysięcy złotych. W sierpniu ubiegłego roku podczas Ultraliga Season 1 Playoffs wygrali siedem tysięcy.


KBO