Pozycjonowanie sklepów to bardzo ważna usługa dla właścicieli biznesów e-commerce. SEO sklepu internetowego, czyli pozycjonowanie doprowadza do wzrostu ruchu na sklepie, a także do zwiększenia sprzedaży. Sprawdź, na czym polega optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe i jaką jeszcze formę może przybierać reklama w internecie. Koszty pozycjonowania sklepu internetowego szybko się zwracają, a sklep wraz ze wzrostem widoczności generuje coraz większe zyski. Dobra firma zajmująca się reklamą w internecie, może wesprzeć zarówno małe biznesy, jak i sklepy należące do korporacji.  

Pozycjonowanie sklepów – czym jest?

Pozycjonowanie sklepów to działania marketingowe, a także optymalizacyjne. Ich celem jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie stron w Google (także sklepów internetowych) pozwala dotrzeć do ogromnej liczby użytkowników. Dzięki firmom zajmującym się reklamą w internecie oferta Twojego sklepu internetowego może dotrzeć do realnie zainteresowanych produktami. Jeżeli zainwestujesz w SEO, sklep internetowy skorzysta na tym w następujący sposób:

 • wzrośnie widoczność w wyszukiwarce,
 • marka stanie się rozpoznawalna,
 • sklep zdobędzie uznanie i prestiż,
 • zwiększy się współczynnik konwersji, czyli sprzedaży.

Jeżeli interesuje Cię pozycjonowanie sklepu internetowego, poradnik ten wskazuje zarówno elementy usługi, jak i koszty, które ponosi właściciel biznesu e-commerce. W przypadku, gdy Twój sklep działa również stacjonarnie, firma zajmująca się reklamą w internecie może zaoferować pozycjonowanie lokalne (nakierowane na odbiorców, którzy znajdują się najbliżej Twojej siedziby). Optymalizacja sklepu internetowego bez możliwości zakupów stacjonarnych nie obejmuje jednak tej usługi. 

Pozycjonowanie sklepu – z czego się składa?

Mało który właściciel biznesu e-commerce jest w stanie samodzielnie zadbać o wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Z tego powodu reklama w internecie, którą oferują między innymi agencje SEO, cieszy się tak dużym uznaniem. Agencja zajmująca się reklamą w internecie wykonuje w ramach pozycjonowania sklepów internetowych następujące działania:

 • analizuje i ocenia stronę (audyt SEO),
 • dobiera odpowiednie słowa i wyrażenia kluczowe,
 • optymalizuje treść na stronie e-commerce,
 • wybiera najbardziej marżowe kategorie i produkty sklepu internetowego,
 • publikuje wartościowe linki,
 • monitoruje efekty i raportuje wyniki,
 • korzysta z pracy copywriterów (między innymi w ramach marketingu treści). 

Dzięki szytej na miarę strategii marketingowej możliwe jest skuteczne pozycjonowanie strony internetowej. Być może zastanawiasz się, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego, a także od czego zależy koszt tej usługi. 

Pozycjonowanie stron e-commerce – ile kosztuje?

Jeżeli chcesz wypozycjonować sklep internetowy, cena zależy w dużej mierze od wielkości Twojego biznesu i konkurencyjności branży. SEO (ang. Search Engine Optimization) to złożony proces, który wymaga działań na wielu płaszczyznach. Firma zajmująca się reklamą w internecie może zaoferować Ci jeden z trzech rodzajów umów:

 • pozycjonowanie abonamentowe,
 • pozycjonowanie na efekt,
 • umowa hybrydowa.

W pierwszym przypadku koszty pozycjonowania sklepu internetowego to stała, określona w umowie kwota. Pozycjonowanie strony www w drugim wariancie sprawia, że cena zależy od osiągniętych rezultatów. Z kolei, gdy agencja SEO podpisze z Tobą umowę hybrydową na pozycjonowanie sklepu internetowego, koszt zależeć będzie zarówno od efektów, jak i od ustalonego abonamentu.

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami: www.sempire.pl/pozycjonowanie-sklepow-internetowych.html

Pozycjonowanie stron www to tylko część usług, które oferuje firma zajmująca się reklamą w internecie. Marketing internetowy to również działania SEM (Search Engine Marketing). Sprawiają one, że Twój sklep internetowy wyświetla się także w wynikach sponsorowanych (na przykład na górze przed wynikami bezpłatnymi). Agencja SEO / SEM SEMPIRE zajmująca się reklamą w Google może zatem napędzić Twój biznes e-commerce.

Bezpłatna analiza SEO, konsultacje, ustalenie strategii promocji Twojego sklepu – Zamów online już teraz na stronie – www.sempire.pl

Materiał partnera