Pozycjonowanie stron internetowych to temat szeroko omawiany w internecie. Do jego wykonywania potencjalnych klientów zachęcają nie tylko specjaliści marketingu i agencje SEO, ale również przedsiębiorcy, którym pozycjonowanie sklepów i stron www pozwoliło wypłynąć na szerokie wody w biznesie. Jednak czy każda firma powinna zainteresować się tym tematem?

  1. Dla kogo pozycjonowanie stron internetowych?
  2. Agencja SEO czy samodzielne pozycjonowanie strony?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Optymalizacja strony z pewnością będzie odpowiednia dla firm, które chcą reklamować się w internecie lub opierają swoją pracę na działaniach w sieci, a przede wszystkim, posiadają firmową stronę www. Tym przedsiębiorcom agencja SEO może zaoferować skuteczne pozycjonowanie, dzięki któremu widoczność strony w Google bardzo szybko się poprawi.

Dla kogo pozycjonowanie stron internetowych?

Każda firma jest inna, a poszczególni przedsiębiorcy mają własny pomysł na odniesienie sukcesu w wybranej branży. Jedni swoje nadzieje pokładają w szeroko rozumianym marketingu internetowym, inni stawiają jedynie na portale społecznościowe. Kluczem do odpowiedzi na pytanie, dla jakich biznesów pozycjonowanie sprawdzi się najlepiej, nie jest zdefiniowanie samej branży, w jakiej działa firma, ale określenie specyfiki jej funkcjonowania. Bez content marketingu nie obejdą się przede wszystkim organizacje działające w pełni w internecie, np. sklep internetowy czy portal usługowy. Działania SEO i marketing internetowy są dla nich niezbędne, ponieważ jedynie zbliżenie się lub uzyskanie najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na określone frazy przyniesie odpowiednie zwiększenie ruchu na stronie, a tym samym podniesienie sprzedaży.

Nie oznacza to jednak, że firmy, które jedynie połowicznie działają w internecie lub swoje usługi świadczą tylko stacjonarnie, nie powinny skorzystać z usług doświadczonej agencji SEO. Firmy o wąskim zasięgu działalności mogą wybrać pozycjonowanie lokalne, które przyciągnie do nich nowych klientów z najbliższej okolicy. Dla nich najważniejsze będzie osiągnięcie dużej widoczności strony w kontekście wyszukiwania usług lokalnych, a nie konkurowanie z ogólnopolskimi gigantami.

Agencja SEO czy samodzielne pozycjonowanie strony?

Wśród przedsiębiorców wciąż pokutuje przekonanie, że skuteczna agencja SEO nie jest tania i wcale nie gwarantuje osiągnięcia oczekiwanych efektów. Z tego powodu decydują się na samodzielne pozycjonowanie strony, tracąc na to czas, energię i fundusze. Nie każdemu się to udaje, jednak dopiero po niepowodzeniu w działaniach marketingowych, udaje się po pomoc do doświadczonych specjalistów.

Firmy profesjonalnie zajmujące się marketingiem internetowym rozpoczynają swoje działania, wykonując audyt SEO. Sięgają również do kodu źródłowego, badają słowa kluczowe i cały content, który znajduje się na stronie internetowej. Po uzyskaniu wyników audytu, wprowadzają potrzebne zmiany na witrynie i rozpoczynają działania zmierzające do osiągnięcia jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Planują i wprowadzają w życie kampanie Google Ads i Facebook Ads, a jeśli jest to wskazane, podejmują również inne działania w mediach społecznościowych.

Przedsiębiorcy, którzy oczekują szybkich efektów pozycjonowania, stawiają na sprawdzone agencje SEO. Ich usługi mogą być kosztowne, jednak błędy popełnione podczas samodzielnego pozycjonowania zwykle kosztują firmę znacznie więcej. Zatem na współpracę z profesjonalistami stać każdego, kto poważnie myśli o osiągnięciu sukcesu w pozycjonowaniu.

Materiał partnera