Strona główna Technologia Internet Nazwa domeny – jak wybrać najlepszą?

Nazwa domeny – jak wybrać najlepszą?

217
0
Mężczyzna z tabletem
To bardzo istotne, żeby użytkownik nie musiał godzinami przypominać sobie nazwy twojej domeny. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jest wiele czynników, które składają się na sukces w sieci. Wśród nich znajduje się nazwa domeny. Może nie jest to tak istotne, jak sposób reklamowania się, pomysł czy umiejętne pozycjonowanie, aczkolwiek domena jest jednym z najbardziej istotnych elementów, które wpływają na twój wizerunek. To, jak będą odbierać cię klienci, czytelnicy czy po prostu użytkownicy twojej strony, zleży właśnie od niej.

Nazwa skojarzona z branżą

To jeden z najważniejszych aspektów wyboru domeny. Tego rodzaju nazwa przynosi bardzo wiele korzyści, a wśród nich najważniejszą jest to, że wspiera pozycjonowanie strony. Jak znaleźć najlepszą domenę tego typu? Należy wybrać listę słów kluczowych, które najlepiej opisują twoją branżę. Mogą to być nawet frazy w formie pytań – znajdź dokładnie to, co użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Prawdopodobieństwo, że im się wyświetlisz na jednej z pierwszych stron wyników będzie większe. Oczywiście musisz poprzeć to odpowiednim pozycjonowaniem i treściami, jednak to pierwszy krok do sukcesu.

Prostota przede wszystkim

Dwu- i trzyliterowe nazwy domen są sprzedawane za oszałamiające pieniądze. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego? Im prostsza nazwa, tym łatwiej ją zapamiętać. Nie musisz robić skrótowca od nazwy swojej firmy, jednak warto zastanowić się nad tym, by domena była prosta. Jedno lub dwa połączone słowa z pewnością wystarczą. Postaraj się także, by można było ją łatwo zapamiętać.

To bardzo istotne, żeby użytkownik nie musiał godzinami przypominać sobie nazwy twojej domeny. Dlatego zbitek prostych wyrazów jest najlepszy. I, co bardzo istotne, o ile to możliwe unikaj podkreśników, myślników i tym podobnych, chyba, że nie masz wyjścia. W końcu wystarczy jedna pomyłka w tym zakresie w czasie wpisywania adresu, by użytkownik trafił prosto na stronę konkurencji.

Oryginalność… ale nie do przesady

Zasada prostoty nie oznacza, że musisz wybierać wyłącznie najprostsze rzeczowniki występujące w słowniku języka polskiego. Wręcz przeciwnie, możesz stworzyć coś nieszablonowego i wyjątkowego. Postaw na słowotwórstwo i humor. Zabawne nazwy są łatwe do zapamiętania i pozytywnie się kojarzą, tak jak krótkie wykrzykniki czy wyrazy abstrakcyjne. Kreatywność jak najbardziej, ale jeśli przesadzisz, twoja nazwa będzie niezrozumiała, więc zachowaj umiar.

Trendy się zmienią, domena nie

Oczywiście świetnym pomysłem jest pójść na fali chwilowego trendu na coś konkretnego, ale spójrzmy prawdzie w oczy… mody i trendy błyskawicznie się kończą. Jeśli więc chcesz stworzyć stronę dla swojej firmy lub bloga, który będzie miał się utrzymać przez wiele lat, wybierz coś ponadczasowego, co będzie ciągle przyciągało klientów i co będzie kojarzyło się z twoją marką, a nie chwilowym trendem w sieci.

Gdzie wybrać domenę?

Warto zastanowić się nad wyborem firmy oferującej domenę i hosting. Warto także znaleźć taką firmę, która oferuje wsparcie techniczne na każdym etapie korzystania z jej usług. Cena jest tutaj wartością podrzędną –w dobrą domenę naprawdę warto zainwestować, w końcu to najbardziej bezpośrednia wizytówka twojej działalności.

Nie oznacza to oczywiście, że nie możesz znaleźć tanich domen, które idealnie wpiszą się w twoje potrzeby. Wiele firm oferuje tego rodzaju rozwiązania, z listą ciekawych, niedrogich domen możesz zapoznać się na https://www.sprintdatacenter.pl/. Tutaj możesz także liczyć na pomoc w razie problemów technicznych. Wybór odpowiedniej domeny to jeden z kluczowych aspektów, jeśli marzy ci się sieciowy sukces na szeroką skalę.


Materiał partnera zewnętrznego