Strona główna Technologia Internet Narzędzia marketingowe do zwiększania ruchu na stronie internetowej

Narzędzia marketingowe do zwiększania ruchu na stronie internetowej

540
0
Digital marketing
Zwiększanie ruchu w witrynach jest dla właścicieli stron internetowych bardzo istotnym aspektem ich działalności, ponieważ niejednokrotnie ma niebagatelny wpływ na zwiększanie zysku z prowadzenia firmy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zwiększanie ruchu w witrynach jest dla właścicieli stron internetowych bardzo istotnym aspektem ich działalności, ponieważ niejednokrotnie ma niebagatelny wpływ na zwiększanie zysku z prowadzenia firmy. W jaki sposób sprawić, aby nasza strona przyciągała więcej ruchu nich dotychczas?

Google AdWords

Jednym z najpowszechniej stosowanych sposobów na zwiększanie ruchu na stronie www jest korzystanie z narzędzi udostępnianych przez Google – zwłaszcza AdWords. To system reklamowy, pozwalający tworzyć reklamy online (tekstowe i graficzne) i docierać z nimi do użytkowników w momencie, gdy wykazują zainteresowanie daną treścią w sieci. Polega na wyświetlaniu w wynikach wyszukiwania w Google i sieciach partnerskich linków sponsorowanych, które prowadzą do docelowej strony.

Facebook Ads

Kolejnym, cieszącym się równie dużą popularnością wśród reklamodawców rozwiązaniem są reklamy oferowane przez Facebooka (i w zasadzie przez inne portale społecznościowe, jednak to właśnie Facebook Ads są najpopularniejsze). Pozwalają wyświetlać w sposób natywny – wtapiający się w otoczenie publikacji – treści promowane. Podobnie, jak w Google AdWords, mogą być one bardzo skrupulatnie targetowane na konkretne grupy odbiorców, jednak w tym przypadku reklamy wyświetlają się wyłącznie na Facebooku i należącym do niego drugim portalu społecznościowym – Instagramie.

Newsletter

Następnym, popularnym sposobem na zwiększanie ruchu na stronie www jest wysyłka newsletterów. To zwykle krótkie wiadomości tekstowo-graficzne, cyklicznie wpadające do skrzynek mailowych osób, które wyraziły chęć subskrypcji. Często ich celem jest informowanie o nowym asortymencie, nowych publikacjach na stronie internetowej czy blogu, ofertach promocyjnych itd. Newslettery służą przede wszystkim do podtrzymywania relacji z odbiorcami.

Notyfikacje web push

Najnowocześniejszym i najbardziej skutecznym kanałem marketingowym, pozwalającym generować ruch na stronie internetowej są jednak notyfikacje web push. Te małe, prostokątne powiadomienia, wyświetlane w rogu ekrany komputera czy urządzenia mobilnego, potrafią skupić uwagę odbiorcy na elemencie graficzno-tekstowym i skierować ją ostatecznie na stronę docelową. Choć notyfikacje web push mają wiele cech wspólnych z newsletterem, są jego godnym następcą, ponieważ m.in. docierają do użytkowników w czasie rzeczywistym, również poza witryną, są o wiele łatwiejsze w obsłudze, a także szybsze i skuteczniejsze w dostarczalności. Coraz więcej firm zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie powiadomienia typu web push są przyszłością marketingu i korzysta z rozwiązań proponowanych np. przez platformę PushPushGo.com.