Obecnie kryptowaluty są jedną z najbardziej popularnych form inwestycji internetowych. Kto bowiem we współczesnym świecie nie słyszał o takim bitcoinie? Inwestowanie w nie zapewniło wielu osobom znaczne dochody. Zwolennicy tego typu aktywów uznają je za tak zwane „pieniądze przyszłości”. W tym tekście objaśnimy wam czy tak naprawdę są kryptowaluty, jak działają, oraz w jaki sposób można zacząć w nie inwestować?

Czym tak właściwie są te kryptowaluty?

To nic innego jak księgowy bazujący na kryptografii, czyli specjalnej dziedzinie wiedzy zajmującej się przekazywaniem wszelkich informacji w sposób w pełni zabezpieczony. Przechowują one wiadomości, a także wzmianki o stanie posiadania zachodzący w umownych jednostkach. Charakterystyczną cechą tych aktyw jest fakt, że występują one wyłącznie w postaci cyfrowej. Nie możemy w żaden sposób nabyć ich postaci fizycznej. Kryptowaluty są w pełni zdecentralizowane, z czego wynika. że nie podlegają one w żaden sposób kontroli rządów państw, ani wszelkich instytucji finansowych. Pierwszą powstałą na rynku kryptowalutą był znany wszystkim bardzo dobrze bitcoin, który został wprowadzony w 2009 roku. Chyba każdy słyszał o jego nagłym pójściu, kiedy wartość tego aktywa skoczyła wręcz niewyobraźalnie. Mamy jednak wiele innych rodzajów kryptowalut dostępnych na światowym rynku. Należą do nich Litecoin, Ethereum i Ripple. Ethereum to na przykład platforma blockchain, zezwalająca programistom na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Ripple to natomiast zwykły protokół płatności, umożliwiający bezpieczne, oraz tanie płatności w skali całego świata.

Na czym polega działanie tych aktywów?


Znaczna część z dostępnych obecnie na rynku kryptowalut korzysta w pełni z dokładnie tej samej technologii i funkcjonuje w dość podobny sposób. Istotą ich funkcjonowania jest zdecentralizowany system, oparty w znacznym stopniu na łańcuchu bloków zwanym blockchain. Stanowi on publiczny rejestr transakcji zawieranych w ramach danych kryptowalut. Technologia ta działa w taki sposób, że uniemożliwia wszelakie fałszowanie aktyw, oraz operacji, w których są one przedmiotem. Cały proces nie wymaga żadnych pośredników, co jest jego ogromną zaletą. Transakcje za każdym razem są przeprowadzane bezpośrednią między stroną wysyłającą środki, a odbierającą je. Należy także nadmienić, że wszystko jest zrobione w taki sposób, iż strony takich operacji znają ich wszelkie szczegóły jako jedyne, mimo faktu, że sam rejestr księgowy, oraz podstawowe dane o operacji są dostępne publicznie.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Zacznijmy może od kwestii, czy jest to opłacalne. Zdecydowanie tak, jednak należy pamiętać o tym, że niesie to za sobą ogromne ryzyko. Bowiem jak można się domyślać rynek kryptowalut nie tylko rośnie, ale także spada, co miało nie raz miejsce w przeszłości. Wielokrotnie dochodziło w przeszłości do sytuacji, gdy ich cena znacznie malała, a osoby w nie inwestujące traciły przez to swoje oszczędności. Inwestować należy w sposób rozsądny i przemyślany. Zalecam wcześniejszą niezwykle cierpliwą obserwację całego rynku, aby nauczyć się zachodzących na nim zdarzeń i tendencji. Samo kupno kryptowalut generalnie nie jest niczym trudnym. Jedyne czego potrzebujesz to fakt bycia osobą pełnoletnią, a także portfel cyfrowy, w którym będziesz je przechowywał. Można je znaleźć, tudzież w specjalnych sklepach z aplikacjami. Następnie będziesz musiał znaleźć właściwą giełdę kryptowalut, czyli platformy o charakterze cyfrowym, których użytkownicy bezproblemowo mogą nabywać, sprzedawać, czy wymieniać te aktywa na inne dobra. Takich giełd obecnie jest masa, jednak nie wszystkie mogą być tymi odpowiednimi. Warto w tym kontekście polecić platformę polecić BitIQ. Dzięki niej znaleźć można mnóstwo wskazówek jak odpowiednio zainwestować swoje fundusze. Dodatkowo BitIQ został zaprojektowany w taki sposób, aby handel Bitcoinami był tak prosty, jak to jest tylko możliwe. 

OLI