Strona główna Technologia Internet Kiedy dodawać zdjęcia na Instagrama i innych Social Media?

Kiedy dodawać zdjęcia na Instagrama i innych Social Media?

139
0
zdjecia na social media
Kiedy wstawiamy jakiekolwiek posty w sieci, zależy nam na możliwie największej ilości polubień | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie da się ukryć, że Instagram na dzień dzisiejszy to jedna z najpopularniejszych aplikacji, dzięki której możliwe jest dzielenie się zdjęciami, a także nagraniami wideo o krótkim czasie trwania. Kiedy wstawiamy jakiekolwiek posty w sieci, zależy nam na możliwie największej ilości polubień. Aby było to możliwe, konieczne okaże się dodawanie zdjęć w odpowiednich porach dnia. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym udzielamy kilku wskazówek na temat tego, kiedy dodawać zdjęcia na Instagrama i na innych Social Media.

Podstawowe zasady związane z publikowaniem postów na Instagramie

Każdy użytkownik Instagrama powinien zdawać sobie sprawę z tego, że aby uzyskać możliwie najwięcej reakcji pod zdjęciami, istotny jest zarówno czas publikacji, jak i jakość danej treści. Fotografia smartfonowa  z pewnością nie należy do najłatwiejszych kwestii, bowiem często znaczenie mają najmniejsze detale, o których nie mamy pojęcia. Pragniesz, aby Twoje posty były zauważane przez możliwie najwięcej osób? Naucz się robić zdjęcia na Social Media! Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób stworzyć spójny profil, a także o czym nie można zapominać rozwijając konto na Instagramie.

Oprócz tego należy pamiętać o tym, aby publikować materiały wtedy, gdy nasi obserwujący są najbardziej aktywni. Zdjęcia wstawiajmy przede wszystkim poza godzinami pracy. Z reguły najbardziej rozsądną porą jest lunch (11:00-13:00), a także wieczory (19:00-21:00). Dużo jednak w tym przypadku zależy od statystyk na danym koncie, o których więcej piszemy w dalszej części artykułu. Co ważne, publikowanie powinno odbywać się przede wszystkim w dniach wolnych od pracy. Co prawda różnice nie są duże, jednak zauważalne.

Idealny moment na publikowanie postów- jak go znaleźć?

Niezależnie od tego, na jakiej stronie Internetowej wstawiamy nasze zdjęcia, w każdym przypadku powinniśmy wziąć pod uwagę dane z narzędzi analitycznych. Na podstawie serwisu Instagram przedstawimy pokrótce jak to powinno wyglądać. Przede wszystkim wszelkie statystyki możemy uzyskać zupełnie za darmo, co z pewnością jest bardzo atrakcyjne. Jednak jeśli chcemy uzyskać dostęp do tej funkcji, nie obędzie się bez skonfigurowania profilu biznesowego, co jednak zajmuje jedynie chwilę i nie wprowadza żadnych zmian dla osób, które nas obserwują. Dzięki statystykom na Instagramie jesteśmy w stanie uzyskać takie informacje, jak chociażby procentowy rozkład płci, wiek, a także to, co interesuje nas najbardziej, czyli największa aktywność na Instagramie. Dla użytkownika widoczne są słupki różnej długości, które podpisane są poszczególnymi godzinami. Dotykając danego wykresu jesteśmy w stanie uzyskać dokładne informacje na temat tego, ile osób jest dostępnych w danej porze dnia. Jeśli przykładowo słupek najwyższy jest o godzinie 18:00, wówczas właśnie wtedy powinniśmy publikować własne posty. Wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że zasięg naszych fotografii będzie większy, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że pobijemy własne rekordy co do ilości polubień.

Nie bój się eksperymentować!

Pamiętajmy jednak o tym, aby nie bać się eksperymentować z czasem publikacji zdjęć. Warto zmieniać pory dnia, dzięki czemu możliwe jest mierzenie własnych postępów. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być utworzenie nowego arkusza kalkulacyjnego, w którym będziemy zapisywać to, ile lajków otrzymujemy publikując o różnych porach dnia. Aby tego typu eksperyment był wiarygodny, powinniśmy powtórzyć go kilka razy. Na podstawie tych danych jesteśmy w stanie wywnioskować kilka ciekawych zależności, o ile takowe występują. Załóżmy sytuację, że nasi odbiorcy przebywają na Instagramie najczęściej w godzinach 18:00-21:00. Wówczas warto zaplanować wyświetlanie się postów zarówno o 18:00, 19:00, 20:00, jak i 21:00. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę- być może będzie kluczem do sukcesu na Instagramie bądź na innych mediach społecznościowych. Co prawda zajmie nam to nawet kilka tygodni, ale czego nie robi się dla polubień.

aplikacje na social media
Pamiętajmy jednak o tym, aby nie bać się eksperymentować z czasem publikacji zdjęć | fot.: materiał partnera

Materiał partnera zewnętrznego