Pozycjonowanie stron w internecie pozwala na zwiększenie widoczności danej witryny w wynikach wyszukiwania Google na pewne frazy. Agencje SEO, po wykonaniu audytu SEO, proponują swoim klientom szereg działań mających na celu podniesienie pozycji danej witryny w wyszukiwarce. Właściwie wykonane pozycjonowanie stron internetowych, musi uwzględniać nie tylko optymalizację techniczną, ale również szereg innych czynności, w tym stworzenie wartościowego contentu uwzględniającego interesujące klienta frazy kluczowe, na które chce być indeksowany w wyszukiwarce. Jak dokładnie content wpływa na pozycjonowanie stron www? Podpowiadamy.

Dlaczego content jest istotnym elementem procesu pozycjonowania stron internetowych?

Pozycjonowanie, czyli SEO obejmuje różne rodzaje działań wykonywanych przez specjalistów zatrudnionych w agencji SEO, takiej jak na przykład firma Widoczni. Wśród nich można wymienić SEO techniczne, SEO on-site i SEO off-site. To pierwsze dotyczy między innymi dostosowania witryny do urządzeń mobilnych, indeksowania czy zwiększenia szybkości ładowania. Content jest istotnym elementem zarówno działań SEO on-site, jak i off-site. W tym pierwszym przypadku obejmuje optymalizację treści na konkretne słowa kluczowe, a także ich odpowiednie formatowanie. W drugim z kolei na przykład tworzenie wpisów w mediach społecznościowych czy wpisów NAP.

Content to więc wszelkie treści zamieszczone na stronie, w których znajdują się słowa kluczowe, na jakie ma być pozycjonowana witryna. Takie frazy zazwyczaj ustalane są podczas audytu SEO, który przeprowadzany jest przez agencję SEO, taką jak na przykład firma Widoczni. 

Jaki content wspiera pozycjonowanie stron www?

Wiele osób zastanawia się, jak content może wpływać na pozycjonowanie stron w internecie. Otóż SEO nie istnieje bez contentu. Dlatego agencje SEO, które zajmują się pozycjonowaniem stron www, takie jak na przykład firma Widoczni, przykładają dużą wagę do tworzonych i publikowanych na danej witrynie treści. Content, który wspomaga pozycjonowanie to między innymi opisy produktów, kategorii, na stronie głównej i podstronach, oferta i cennik czy opisy meta. Stanowią one content statyczny, który musi charakteryzować się przede wszystkim potencjałem sprzedażowym i wpływać na pozycjonowanie strony.

Z kolei na przykład wpisy na blogu, infografiki, pliki graficzne czy nagrania wideo, stanowią content dynamiczny, którego celem jest nie tylko wpływanie na pozycjonowanie strony internetowej, ale również przyciąganie użytkowników zainteresowanych wartościową treścią i merytorycznym przekazem. Tutaj również używane są słowa kluczowe, dzięki którym możliwe jest pozycjonowanie stron i indeksowanie witryny jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Materiał partnera zewnętrznego