Zbliżający się koniec umowy na internet domowy to moment, w którym wielu użytkowników zaczyna rozglądać się za nowym dostawcą. Pozornie wydaje się, że zmieniając operatora, można liczyć na o wiele lepsze warunki, niższą cenę czy inne korzyści. W praktyce natomiast przedłużenie umowy z obecnym usługodawcą jest najczęściej niemal pozbawione formalności. Dodatkowo można zmienić zasady, na jakich odbywa się współpraca — nawet na bardziej korzystne. Jak odbywa się przedłużenie umowy na internet w Orange?

Internet domowy w Orange – światłowód czy tradycyjne łącze?

Kontynuując umowę z Orange na usługę internetu domowego, można zmienić technologię łącza. Operator w całym kraju przeprowadza warte miliardy złotych inwestycje w światłowód, aby dostarczyć go do jak najszerszego grona odbiorców. Przedłużenie umowy w Orange to najlepsza okazja, aby przejść na światłowód, choć warto pamiętać, że można zrobić to również w trakcie trwania umowy.

Jakie korzyści płyną z przedłużenia umowy na internet domowy w Orange i skorzystanie z oferty na światłowód? Przede wszystkim nieosiągalna innymi metodami prędkość pobierania wynosząca do 1 GB/s i aż do 300 MB/s wysyłania! W praktyce oznacza to, że każdy z domowników może w pełni komfortowo korzystać równolegle z internetu – oglądać filmy i seriale z serwisów streamingowych w najwyższej jakości, grać w gry on-line, brać udział w webinarach czy prowadzić wideorozmowy. Dzięki światłowodowi wszystko to może dziać się naraz.

Warto jednak pamiętać, że światłowód nie dotarł jeszcze wszędzie, więc nie można skorzystać z tej technologii pod każdym adresem. W takim przypadku przedłużenie umowy z Orange również jest zasadne, bo gdy tylko pojawi się możliwość podpięcia światłowodu – można skorzystać z tej opcji.

Przedłużenie umowy z Orange to możliwość otrzymania nowego routera za darmo

Jeśli abonent zdecyduje się przedłużyć umowę na internet domowy w Orange, może otrzymać nowy router. W przypadku internetu światłowodowego będzie to FunBox 3.0. Jest to urządzenie, które pozwala w pełni wykorzystać możliwości tej technologii, czyli pobierać i wysyłać dane z maksymalną prędkością.

Abonent otrzymuje sprzęt w cenie pakietu – bez żadnych dodatkowych opłat. Nie trzeba płacić żadnej kwoty na start, nic nie jest również doliczane do comiesięcznego rachunku. Warto pamiętać też o tym, że FunBox 3.0 wykorzystywany jest także przypadku połączeń głosowych stacjonarnej telefonii głosowej. Zapewnia wysokie jakość połączeń i komfort rozmowy.

Specjalne oferty

Przedłużając umowę na internet domowy w Orange, możesz też skorzystać ze specjalnych czasowych ofert. Obecnie przy wyborze światłowodu do 1 Gb/s w prezencie otrzymasz słuchawki Poly Plantronics, które sprawdzą się idealnie np. podczas pracy zdalnej.

A jeśli zdecydujesz się na niższe prędkości światłowodu, przez 2 miesiące możesz testować najszybszą opcję – do 1 Gb/s – bez dodatkowych opłat.

Internet domowy Orange i inne usługi – poznaj swoje możliwości

Co możesz jeszcze zyskać z Orange? Przedłużenie umowy to również idealny moment na inwentaryzację domowych usług multimedialnych. Operator oferuje nie tylko dostęp do internetu, ale również telewizję, telefonię stacjonarną oraz komórkową, a także mobilny dostęp do sieci. Ich zakup osobno u różnych dostawców jest na pewno bardziej problematyczny. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że suma opłat będzie wyższa niż jeden wspólny rachunek
w Orange.

Szczególnie interesująco przedstawia się możliwość zakupu internetu domowego Orange wraz z telewizją. W ofercie dostępne są kanały różnych nadawców, a swój pakiet można skonfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Coś dla siebie znajdą zarówno fani sportu na najwyższym poziomie, najświeższych premier filmowych oraz serialowych, jak i miłośnicy filmów dokumentalnych czy programów informacyjnych.

Wiele dodatkowych pakietów telewizyjnych można włączyć w dowolnym czasie trwania umowy i wyłączyć z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Orange internet domowy – poznaj wszystkie szczegóły i przedłuż umowę

Bardzo istotnym i pozytywnym aspektem przedłużenia umowy z Orange jest również niemal całkowity brak formalności – umowę można przedłużyć przez internet lub rozmowę z konsultantem. Można też udać się do pobliskiego salonu operatora. W przypadku zmiany dostawcy – formalności będą na pewno bardziej uciążliwe i czasochłonne.

Jeśli zbliża się koniec Twojej umowy z Orange na internet domowy, zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi szczegółowymi informacjami na temat usługi. Można je znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.orange.pl/internet/internet-domowy. Dzięki temu z całą pewnością przekonasz się, że przedłużenie umowy z Orange to dla Ciebie korzystne rozwiązanie!

Artykuł sponsorowany