Internet na kartę to nowoczesne rozwiązanie, które przydaje się w czasie wyjazdów i podróży służbowych do miejsc bez dostępu do sieci, a także w różnych sytuacjach w domu czy podczas pracy zdalnej. Internet na kartę preferowany jest przede wszystkim przez osoby, które nie chcą wiązać się długą umową z danym operatorem.

Internet na kartę – świetny na wyjazdy

W trakcie wyjazdów do innych miejscowości, na przykład do rodziny lub znajomych, do hotelu lub w podróż służbową, warto wziąć ze sobą kartę internetową. W ten sposób zyskuje się pewność, że wszędzie będzie można skorzystać z sieci. Prostym przykładem jest wyjazd do dziadków, którzy nie mają z internetu w domu. W hotelach z kolei czasami sieć się zacina, jest przeciążona lub słabo działa – w takiej sytuacji również przydaje się internet na kartę. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w przypadku korzystania z laptopa, telefonu lub modemu zewnętrznego. 

Internet na kartę na czas przeprowadzki oraz pracę zdalną

Internet na kartę przydaje się również w czasie przeprowadzki, gdy na przykład w jednym mieszkaniu umowa z dostawcą została już zakończona, a w drugim jeszcze się nie zaczęła. Taka opcja jest szczególnie ważna w budynkach z rynku pierwotnego, gdzie dopiero po kilku tygodniach można zacząć korzystać z typowego światłowodu oraz kablówki. W bardzo małych miejscowościach z kolei internet na kartę jest czasami jedynym rozwiązaniem. Taka opcja świetnie sprawdza się także w przypadku osób pracujących zdalnie, które chcą mieć pewny i stały dostęp do sieci, bez względu na różnego rodzaju trudności czy możliwe awarie. 

Wady internetu na kartę w porównaniu do światłowodu

Internet na kartę jest najlepszym rozwiązaniem na krótki czas, nagłe wyjazdy, awarie bądź problemy. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi tu o koszty. Nawet najlepsza oferta Internetu na kartę zwykle kosztuje około 20–30 złotych za 15 GB. Taka ilość wystarcza na korzystanie z sieci przez miesiąc z telefonu, jednak już nie na pracę, oglądanie filmów na telewizorze lub laptopie, słuchanie muzyki czy codzienne przeglądanie sieci. Właśnie dlatego do domu lub mieszkania najlepiej wybrać światłowód, czyli szybką i nowoczesną sieć bez limitu danych. Koszt takiego rozwiązania to od 50 do 200 złotych miesięcznie, w zależności od szybkości sieci. Najczęściej opcje pośrednie za około 100 złotych są wystarczające. Niektórzy oferują również światłowód wraz z telewizją kablową w wyżej wspomnianej cenie, co jest świetną opcją na co dzień. Taki internet wychodzi więc drożej, jednak przydaje się w niektórych przypadkach, przede wszystkim w czasie awarii sieci w domu, wyjazdów, delegacji, wakacji w Polsce. Warto wspomnieć o tym, że internet na kartę nie działa za granicą. Właśnie dlatego w czasie zagranicznych wyjazdów należy zakupić odpowiedni pakiet przystosowany do Unii Europejskiej lub innych krajów.

Materiał partnera