Samo uruchomienie kampanii promocyjnej w wyszukiwarce Google to zdecydowanie za mało, aby móc realnie myśleć o zdominowaniu konkurencji na wybrane słowa kluczowe. Jeżeli poszukujesz uniwersalnych rekomendacji wpływających na poziom optymalizacji pozycjonowania stron bądź reklamy Google Ads, ten artykuł powstał właśnie dla Ciebie. Specjaliści SEM w trzech krokach zdradzają, jak zwiększyć szansę na pozyskiwanie wartościowych leadów. Sprawdź już teraz.

Buduj o solidne fundamenty. Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania i Google Ads?

Zadanie z pozoru bajecznie proste, w rzeczywistości jednak potrafi sprawić olbrzymie problemy niedoświadczonym specjalistom i przedsiębiorcom, którzy decydują się na samodzielne tworzenie reklam w wyszukiwarce. Aby pozycjonowanie stron internetowych przynosiło oczekiwane oraz wymierne rezultaty, musisz zadbać o postawienie fundamentów w postaci fraz kluczowych. Na identycznych działa Google Ads, więc tego typu słowa powinny stanowić dla Ciebie priorytet. Za absolutny obowiązek uważa się wyselekcjonowanie wyłącznie sprzedażowych haseł – będą one odpowiedzialne za generowanie nie tylko ruchu organicznego lub płatnego, ale również za wysoki poziom konwersji. Jeżeli w Twojej dotychczasowej strategii brakowało fraz sprzedażowych, a przeważały słowa ogólne, wykonaj tak prostą zmianę i zacznij zarabiać na obecności w sieci.

„Za niezwykle przydatne narzędzie przy selekcji fraz pod marketing w wyszukiwarce Google uważa się Planer Słów Kluczowych, czyli oficjalne oprogramowanie od amerykańskiego giganta. To tam jesteś w stanie znaleźć najlepsze hasła sprzedażowe do promowania własnego biznesu. Weryfikacja poziomu popularności oraz ceny to tylko część możliwości Planera. Oprócz tego oferuje on wybór fraz rekomendowanych przez Google, co znacząco może zwiększać zasób słów.”

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Większa efektywność przy mniejszym budżecie. Poznaj magię precyzyjnego targetowania

Chociaż pozycjonowanie stron internetowych czy też kampanie Google Ads należą do grupy tych najbardziej efektywnych sposobów na promowanie biznesu online, każdy reklamodawca stoi przed okazją do jeszcze lepszego zoptymalizowania docierania do potencjalnych Klientów. Przy okazji zmniejszając ilość nakładów finansowych, jakie będą potrzebne do realizacji tego planu. Mowa tutaj o precyzyjnym targetowaniu z wykorzystaniem regionalnego SEO oraz Google Ads. Dodając do słów kluczowych nazwę miasta bądź województwa znacząco zmniejszasz obszar, w jakim jest wyświetlany komunikat promocyjny. W ten sposób docierasz do precyzyjnej grupy Klientów i nie musisz rywalizować o ich względy na dużo droższej i trudniejszej ścieżce ogólnopolskiej.

Zadbaj o stronę docelową reklamy. To nie czas, aby odstraszać potencjalnego Klienta

Sama doskonała widoczność w wyszukiwarce Google to zaledwie połowa sukcesu w drodze ku pozyskiwaniu rzeszy nowych Klientów. Jak podkreślają specjaliści z agencji AFTERWEB, warto zwrócić jeszcze uwagę na stronę internetową, która będzie stanowić przekierowanie z komunikatu promocyjnego. Eksperci od reklamy SEM rekomendują tworzenie nowoczesnych, responsywnych oraz błyskawicznych w działaniu portali. Jeżeli użytkownik dostanie się na przestarzały serwis, znacząco wzrasta procent szans na jego błyskawiczne opuszczenie. Zweryfikuj, gdzie dokładnie kieruje Twoja reklama i zadbaj o wygodę potencjalnego Klienta już na tym etapie.

Materiał partnera