Na przestrzeni ostatnich lat producencie rozwiązań technologicznych postanowili jeszcze bardziej wzbogacić odczucia użytkowników poprzez zastosowanie innowacji polegającej na immersji świata 3D. Inaczej rzecz ujmując, użytkownik może spróbować wirtualnej rzeczywistości w swoim domu. Coraz więcej firm oferuje okulary VR, które może nie są na ten moment idealnym rozwiązaniem, to jednak daje nam namiastkę spróbowania możliwości, które w coraz bardziej realistyczny sposób oddają świat przedstawiony przez Okulary. Czy VR to rozrywka, w którą warto zainwestować? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich gogli VR?

W jaki sposób działa technologia VR?

Dzięki technologii VR użytkownik ma możliwość śledzenia obrazu 3D, który zastępuje to, co widzimy gołymi oczami. Jak działa technologia obrazu 3D? Jeśli my, gołym okiem będziemy na zmianę zamykać jedno oko, w szybki sposób obraz będzie się od siebie różnić. Nakładanie się różnych tych obrazów pozwala nam na odbieranie rzeczywistości w trzech wymiarach. Gogle wirtualnej rzeczywistości są właśnie w ten sposób zaprojektowane, że widzimy różne widoki, które są przez nasz umysł sklejane w jedną całość. Technologia ta coraz bardziej rozwija się, czego dowodem są coraz bardziej realistyczne złudzenia uczestnictwa w filmie bądź grze. By gogle jednak mogły z takim oddaniem imitować inne światy, urządzenie musi pozwalać nam na obrót głowy, co powoduje zmianę obrazu. Dlatego też nowoczesne urządzenia są wyposażone w szereg czujników, które odbierają sygnał naszego położenia. Obecnie gogle VR możemy wykorzystać zarówno do zabawy ze swoim smartfonem, jak i komputerem, telewizorem, a nawet konsolą do gier, których producenci przygotowali dedykowane rozwiązania w postaci specjalnych gogle VR.

Na co zwrócić uwagę wybierając gogle VR?

Obecnie na rynku coraz większa ilość producentów decyduje się na stworzenie własnego rozwiązania, które ma przenieść użytkowników do wirtualnej rzeczywistości. To sprawia, że bez względu na budżet jesteśmy w stanie zakupić własne gogle VR. Czy mając budżet mniejszy niż 500 złotych, mamy szansę na zakup dobrego urządzenia? Wtedy z pomocą przyjdą nam oferty gogle VR do smartfona firmy Samsung. W przypadku, gdy jesteśmy już posiadaczami konsoli PlayStation, grzechem byłoby nie skorzystać z pakietu PlayStation VR, który za stosunkowo niską cenę przeniesie nas w sam środek gry. Jeśli jednak chcemy wejść w świat wirtualnej rzeczywistości na dobre, wtedy możemy zakupić sprzęt marki Oculis, którego cena przekracza kilka tysięcy złotych. Warto przed zakupem przeczytać dokładnie opinie o sprzęcie, gdyż jakościowo istnieje bardzo duża rozbieżność pomiędzy sprzętami różnych producentów.

Czy warto kupić gogle VR?

Wirtualna rzeczywistość to obszar technologii, który elektryzuje wszystkich fanów nowych technologicznych wrażeń. Już dzisiaj możemy zagłębić się w ten świat za pomocą wielu dostępnych na rynku urządzeń. Warto jednak mieć na uwadze, że z każdym rokiem ta technologia rozwija się i zwiększa swoją wydajność, co sprawia, że za rok nasze urządzenie może być już przestarzałe.

 

ŁNA