Strona główna Technologia Innowacje Podstawowe zastosowanie ładowarek teleskopowych

Podstawowe zastosowanie ładowarek teleskopowych

161
0
ładowarka teleskopowa warszawa
Ładowarka teleskopowa to pojazd, który coraz częściej zastępuje wózki widłowe, a nawet ciągniki, siewniki, kosiarki czy pług | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy wiesz, że ładowarki teleskopowe należą do najpopularniejszych pojazdów podnośnikowo-dźwignicowych? Ich uniwersalność pozwala na stosowanie ładowarek z teleskopem przy wielu różnych pracach. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji korzystać z tego typu pojazdu i nie wiesz do jakich prac można go zatrudnić – zapraszamy do zapoznania się z artykułem. Tutaj dowiesz się wszystkiego o podstawowym zastosowaniu ładowarki teleskopowej, a także o usługach wynajmu realizowanych przez coraz więcej specjalistycznych firm.

Jak wykorzystać ładowarki teleskopowe?

Ładowarka teleskopowa to pojazd, który coraz częściej zastępuje wózki widłowe, a nawet ciągniki, siewniki, kosiarki czy pług. Dzięki swojemu bogatemu osprzętowi dodatkowemu ładowarka teleskopowa może pełnić funkcje wielu innych pojazdów. Wystarczy zastosować wyposażenie opcjonalne, takie jak widły, łyżka, chwytaki, kosiarka, siewnik, pług czy kosz osobowy i jednym pojazdem można zastąpić inne. Wpływa to korzystnie na oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie trzeba kupować/wynajmować dodatkowych pojazdów i maszyn ani zatrudniać dodatkowych pracowników. Uprawnienia UDT do obsługi ładowarki teleskopowej umożliwiają jej obsługę wraz z osprzętem dodatkowym.

Usługi ładowarkami teleskopowymi realizowane są najczęściej w branży budowlanej, ale nie tylko. Ich zastosowanie można zauważyć w rolnictwie, przemyśle i leśnictwie.

Podstawowe prace, przy których można wykorzystać ładowarkę teleskopową:

  • prace w leśnictwie, np. transport drewna, załadunek drewna na przyczepy
  • prace rolne, np. transport beli słomy i siana, funkcja ciągnika, pługu, układanie snopków, przewożenie paszy dla zwierząt
  • usługi podnośnikowe i transportowe w ciasnych pomieszczeniach i na placach magazynowych
  • wstawianie dużych elementów (np. maszyn) do hal magazynowych czy innych pomieszczeń
  • przenoszenie i podnoszenie materiałów budowlanych na wysokość
  • transport osób za pomocą kosza osobowego do realizacji prac wysokościowych

Ładowarki teleskopowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzeba zwrotnego ramienia, które może podnosić i przenosić różnego rodzaju ładunki. Można spotkać nawet dość nietypowe zastosowania, jak praca na planach filmowych, gdzie ładowarka z teleskopem pomaga w kręceniu scen z powietrza czy w oświetlaniu z odpowiedniej wysokości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze wynajmu ładowarek teleskopowych i o ładowarkach teleskopowych? Odwiedź stronę internetową firmy Podnosimy.pl i zapoznaj się z treściami poświęconymi ładowarkom z teleskopem.

Wynajem ładowarek teleskopowych

W każdym mieście w Polsce można znaleźć liczne firmy, które oferują wynajem ładowarek z teleskopem, wyposażonych w osprzęt dodatkowy. Wiele z tych firm oferuje specjalistyczne ładowarki obrotowe ROTO, ładowarki kołowe czy małe wózki teleskopowe. Firmy te nie mogą narzekać na brak zleceń z uwagi na wspomnianą uniwersalność i wielozadaniowość ładowarek teleskopowych.

W Warszawie bardzo dużym zaufaniem cieszy się firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa, która w swojej ofercie posiada kilkanaście różnych ładowarek. Różnią się one udźwigiem i zasięgiem ramienia teleskopowego. Z łatwością można więc dobrać odpowiedni pojazd do każdego zlecenia wymagającego pomocy ładowarki z teleskopem.

Korzystając z usług wynajmu ładowarek teleskopowych warto zaufać firmom, które mają nie tylko obszerny park maszynowy, ale również bogate doświadczenie w branży. Dzięki zdobywanym doświadczeniom firmy mogą realizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia i omijać potencjalne przeszkody i problemy. Jak wspomnieliśmy, do obsługi ładowarki teleskopowej potrzebne są uprawnienia UDT. Poza uprawnieniami wysoko ceni się praktyczne doświadczenie operatorów, którzy z niejednego pieca chleb jedli i którzy mają na koncie wiele zrealizowanych zleceń. Dobry sprzęt we współpracy z profesjonalnym operatorem dają najlepsze efekty w postaci sprawnie zrealizowanej usługi i zadowolenia klienta.

Wynajem pojazdów, takich jak ładowarki teleskopowe, to dużo bardziej opłacalny krok, niż zakup własnego pojazdu. Gdy wynajmujesz – nie musisz martwić się o naprawy i modernizacje czy o utrzymanie pojazdu w martwym sezonie. Zlecasz, płacisz, otrzymujesz realizację usługi i gotowe. Jeśli więc w przyszłości będziesz potrzebował pomocy ładowarki teleskopowej – pamiętaj, że nawet w przypadku długofalowych zleceń wynajem będzie dużo bardziej opłacalny niż zakup własnego pojazdu.


Materiał partnera zewnętrznego