Obecne smartfony nie służą już tylko do komunikowania się i przeglądania internetu. Są wyładowane funkcjami, które zastępują nam wiele innych urządzeń. Producenci proponują coraz to nowsze rozwiązania. Smartfon, który dwa lata temu miał bardzo dobre parametry i osiągi, teraz jest już przestarzały i niesatysfakcjonujący. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań technologicznych, które są obecnie najbardziej pożądane w nowych smartfonach.

Smartfon zastąpi nam wiele sprzętów

Rozbudowana, wszechstronna i wysokiej jakości optyka to najbardziej pożądane rozwiązanie w smartfonach. Nie wykorzystujemy wszystkich funkcji dostępnych w smartfonach, ale zdjęcia robi każdy. Jakość tych z małego obiektywu telefonu naprawdę potrafi zaimponować. Producenci proponują nam osobny obiektyw do zdjęć makro, osobny do zdjęć szerokokątnych, do takich robionych z dużym przybliżeniem, a także obiektywy zapewniające zdjęcia w rozdzielczości nawet ponad 100 Mpx! Na wycieczki nie musimy już zabierać dodatkowego bagażu w formie lustrzanki z kilkoma obiektywami, w zupełności wystarczy nam sprzęt, który zmieścimy w kieszeni. Obecnie smartfon zastępuje świetnej jakości kamerę. Popularna jest już opcja nagrywania w 4K, a niektórzy producenci zdecydowali się wyposażyć swoje produkty w kamerę 8K! Doceniają to w szczególności twórcy internetowi, którzy nie muszą nosić ze sobą ciężkiego sprzętu. Do nagrania profesjonalnie wyglądającego video wystarczy im dobrej jakości, nowoczesny smartfon. Posiadając smartfon nie musimy także martwić się o to, czy wzięliśmy ze sobą portfel. Większość producentów oferuje w swoich modelach płatności NFC, dzięki którymi nie potrzebujemy już karty, aby zapłacić zbliżeniowo.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Producenci starają się uzyskać w nowych modelach jak największą proporcję ekranu do ramek telefonu. Przeszkadza w tym kamerka do selfie, która zazwyczaj występuje w formie niezbyt estetycznie wyglądającej łezki. Nowe modele wyposażone są w takie rozwiązania jak kamera wysuwana lub nawet całkowicie schowana pod ekranem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie praktycznie bezramkowego smartfona! W czasie, kiedy wszyscy żyjemy bardzo szybko, pożądanym rozwiązaniem jest szybkie ładowanie. Obecnie naładowanie topowych smartfonów do 100% zajmuje zaledwie pół godziny! Rozwiązaniem dostępnych na razie tylko we flagowych modelach jest technologia przesyłania danych 5G. Z pewnością jest to przyszłość smartfonów, która umożliwi na jeszcze szybszy transfer informacji. W większości nowoczesnych modeli mamy do czynienia ze sztuczną inteligencją, która analizuje nasze nawyki, sposób funkcjonowania, a także stara się ułatwić nam korzystanie ze smartfona. Producenci decydują się na jej zastosowanie w aparacie fotograficznym, gdzie ulepsza nasze zdjęcia. Wykorzystywana jest także do odblokowywania telefonu twarzą. Sztuczna inteligencja podpowiada nam najczęściej używane opcje czy aplikacje, podpowiadając co może nas zainteresować.

Rynek smartfonów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Kiedy wydaje nam się, że producenci już niczym nowym nas nie zaskoczą, na rynku pojawia się nowe rozwiązanie. Nie wszystkie z nich są potrzebne przeciętnemu użytkownikowi, jednak z pewnością docenią je maniacy nowinek technologicznych.

ADY