Strona główna Technologia Innowacje Instrukcje: Rób wysokiej jakości zdjęcia produktów za pomocą smartfona

Instrukcje: Rób wysokiej jakości zdjęcia produktów za pomocą smartfona

78
0
zdjęcie produktowe smartfonem
Obecnie istnieje wiele smartfonów, które mają przydatne funkcje aparatu do fotografowania produktów i wyróżniają się bardzo dobrą jakością obrazu | fot.: stocka.adobe.com

Za pomocą nowoczesnego smartfona stworzysz dobre zdjęcia produktów do własnego sklepu internetowego. Oto kilka wskazówek i sztuczek, które przedstawia tutaj Freia Hartenbach. Na koniec poleca w tym poście aplikacje do robienia i edycji zdjęć.

Wprowadzanie

Czas i wysiłek, jaki włożysz w zdjęcia produktów, zwróci się na dłuższą metę, ponieważ ludzie robią zdjęcia do 60 000 razy szybciej niż tekst. Twoje zdjęcia produktów są więc pierwszą rzeczą, jaką Twoi kupujący zauważą na stronie internetowej.

W przeszłości profesjonalna fotografia produktowa była zadaniem, które mogli wykonać tylko przeszkoleni fotografowie z drogim sprzętem. A nawet jeśli nadal są pierwszym wyborem, nie każdy detalista może sobie na to pozwolić.

Czy znasz już Akademię treści UPLOAD? Tam możesz kontynuować edukację i wymieniać się pomysłami z innymi specjalistami od treści. A ponieważ dopiero zaczynamy, możesz je kupić w cenie beta już teraz. Spójrz …

Dobra wiadomość: z najnowszym smartfonem, niektórymi aplikacjami do edycji obrazów i odpowiednią ilością czasu, Ty również możesz tworzyć atrakcyjne zdjęcia. Może nie są na poziomie profesjonalistów, ale przy odrobinie umiejętności nadal możesz odróżnić się od konkurencji.

Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez cały proces korzystania ze smartfona i odpowiednich technik tworzenia wysokiej jakości, stymulujących zdjęć produktów – od sprzętu, którego potrzebujesz, przez założenie prostego studia, po postprodukcję, czyli edycję zdjęć.

Właściwy smartfon

Obecnie istnieje wiele smartfonów, które mają przydatne funkcje aparatu do fotografowania produktów i świecą bardzo dobrą jakością obrazu. Dotyczy to zwłaszcza zdjęć w idealnych warunkach oświetleniowych.

Ponieważ rynek ten stale szybko się rozwija, nie podajemy tutaj konkretnej rekomendacji zakupu. Obowiązuje następująca zasada: Aparaty smartfonów poprawiły się w ostatnich latach tak bardzo, że nie trzeba nawet uciekać się do jednego z strasznie drogich topowych modeli. Jednocześnie nadal oferują najlepsze kluczowe dane i największą elastyczność.

Uważam, że huawei mate x 512gb to ciekawy wybór.

Właściwe ustawienia aparatu

Właściwe ustawienia aparatu mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o robienie dobrych zdjęć produktów telefonem. W większości przypadków nagrywanie telefonem przypomina korzystanie ze zwykłego aparatu. Sekret polega na tym, aby dostosować ustawienia, aby jak najlepiej wykorzystać swoje obrazy. Oczywiście podstawowe ustawienia (jak czysty obiektyw!) Powinny być warunkiem wstępnym dla następujących wskazówek:

Ustawienie ISO

Najpierw porozmawiajmy o najważniejszym ustawieniu aparatu smartfona: wartości ISO. Mówiąc prościej, ta wartość zmienia czułość aparatu na światło. Dzięki ISO ustawiasz, jak aparat reaguje na dostępne światło podczas nagrywania i pokazuje to na zdjęciu. Im wyższa wartość, tym więcej światła przechwyci Twój telefon.

Używaj niższej wartości ISO podczas fotografowania na zewnątrz w ciągu dnia. Aby uzyskać ciemniejsze środowisko nagrywania, możesz zwiększyć wartość ISO, ale uważaj, aby nie ustawić się zbyt wysoko. Ponieważ użycie wysokich wartości ISO tworzy więcej szumów obrazu. Aby uzyskać bardzo dobre wyniki bez szumów na obrazie, należy starać się trzymać wartości ISO 100.

Dlatego szczególnie w przypadku zdjęć produktów lepiej zadbać o wystarczające oświetlenie!

Współczynnik proporcji

Następnie wybierz proporcje. Aby dowiedzieć się, którego kierowania użyć, przejrzyj obrazy swojej witryny e-commerce. Czy są kwadratowe czy prostokątne? Gdy już zorientujesz się, której opcji użyć, wybierz odpowiedni rozmiar na swoim telefonie.

Autofokus

Upewnij się, że używasz autofokusa aparatu, aby wszystkie obrazy były ostre. Wystarczy dotknąć części ekranu, w której znajduje się Twój produkt, a telefon dostosuje obiektyw za Ciebie.

Linie siatki

Aby uzyskać idealne zdjęcie, ważne jest, aby robić zdjęcia pod odpowiednim kątem. Linie siatki są pomocne przy komponowaniu zdjęcia, zwłaszcza jeśli chodzi o „zasadę trzech części”: obraz jest mentalnie podzielony na tercje poziome i pionowe. Ogólnym zaleceniem jest umieszczanie ważnych obiektów tam, gdzie spotykają się te trzecie linie.

Materiał partnera