Strona główna Technologia Innowacje Dzierżawa czy zakup ekspresu do kawy do firmy – sprawdź co się...

Dzierżawa czy zakup ekspresu do kawy do firmy – sprawdź co się opłaca

104
0
mężczyzna w biurze z kawą
Kierownictwo firmy, podejmując decyzję o kupnie ekspresu do kawy, musi przygotować się na spory wydatek | fot.: stock.adobe.com

Dziś w niemal każdej firmie pracownicy mają dostęp do darmowej kawy. Wszystko dlatego, że kawa nie tylko pobudza, ale i ułatwia koncentrację i wykonywanie obowiązków służbowych, pokazuje także, że firma jest przyjazna dla pracownika i dba o drobne udogodnienia. Pozostaje jednak kwestia, czy czy bardziej opłacalny jest wynajem ekspresu do kawy czy też jego zakup? Sprawdzamy.

Kosztowny zakup

Kierownictwo firmy, podejmując decyzję o kupnie ekspresu do kawy, musi przygotować się na spory wydatek. Niestety, dobrej jakości ekspres kosztuje, i to niemało. Tymczasem nawet w firmie, w której zatrudnionych jest jedynie kilkoro pracowników, na wyposażeniu musi znaleźć się ekspres, który będzie w stanie pracować niemalże cały czas, a więc zaoferuje jakość i wydajność niczym ekspres w kawiarni. Dzieje się tak dlatego, że każdy z nas w domu robi zwykle jedną, dwie kawy dziennie. Tyle samo mniej więcej wypijamy w pracy, jednak tutaj liczbę przygotowywanych kaw należy pomnożyć razy ilość pracowników. Zakup dobrej jakości ekspresu, który nie będzie ulegał awariom, a przede wszystkim będzie w stanie „obsłużyć” codziennie wiele osób, to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jest to więc spore obciążenie dla firmowego budżetu. Wypożyczenie ekspresu do kawy jest w tym kontekście znacznie bardziej opłacalne, ponieważ opłacanie miesięcznej raty nie wpływa tak drastycznie na finanse przedsiębiorstwa. Wiele firm, aby zmniejszyć koszty zakupu ekspresu, decyduje się na gorszej jakości sprzęt. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ten częściej ulega awariom, za naprawę których firma będzie musiała po prostu zapłacić.

Zalety dzierżawy ekspresu

Rozwiązaniem jest więc wynajem urządzenia, jakim jest ekspres do kawy. Wypożyczalnia ekspresu do kawy dostarcza firmie sprzęt, a często również zajmuje się jego montażem. Dlatego też pracownicy mogą korzystać z ekspresu już od pierwszych chwil po ustawieniu go na kuchennym blacie. Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale i ogromna wygoda. Co więcej, wszelkie usterki związane z funkcjonowaniem sprzętu naprawia również wypożyczalnia ekspresu do kawy, a raczej specjalista, który z nią współpracuje. Firma nie musi więc poszukiwać eksperta, który podejmie się naprawy ekspresu, a co najważniejsze zrobi to porządnie i w krótkim czasie. Dodatkowo firma nie będzie obciążona kosztami naprawy, przez co jej finanse nie zostaną nadwyrężone otrzymaniem niespodziewanej faktury. Warto również mieć na względzie fakt, iż ekspres do kawy nie jest urządzeniem, które działa wiecznie. Niestety, jak każdy sprzęt, nawet najlepszy ekspres do kawy będzie trzeba kiedyś pożegnać, aby w jego miejscu postawić nowy. Tymczasem utylizacja ekspresu nie jest wcale taka prosta. Nie można go zwyczajnie wyrzucić – jego odbiorem i utylizacją musi zająć się profesjonalna firma. Wypożyczenie ekspresu do kawy daje ma ogromną zaletę, bowiem zabezpieczeniem zużytego sprzętu zajmuje się wypożyczalnia. Ona również ponosi koszty utylizacji.

Decydując się na zakup bądź wynajem ekspresu do kawy warto mieć na uwadze wszelkie wady i zalety, jakie niosą za sobą oba rozwiązania. Dobrze jest dokonać wyboru, który pozwoli przede wszystkim ograniczyć koszty, a jednocześnie pracownicy będą mogli cieszyć się pyszną kawą o każdej porze. Naszym zdaniem, kiedy decydujemy się, że w naszym biurze będzie stał ekspres do kawy wypożyczalnia to zdecydowanie opcja godna rozważenia.

Po więcej szczegółów dotyczących wypożyczenia ekspresów do kawy zapraszamy na stronę firmy zajmującej się profesjonalnym świadczeniem usług tego typu: https://caffegrano.pl/dzierzawa-ekspresow-do-kawy

OLI