Myszka i klawiatura to dwa najważniejsze artefakty każdego gracza. Wydawać by się mogło, że to tylko akcesoria do komputera, ale w świecie gamerskim są to bardzo istotne rzeczy. Każdy gracz stara się posiadać jak najlepszy sprzęt, aby nie odstawać na tym polu od przeciwnika po drugiej stronie ekranu. Myszka oraz klawiatura odgrywają w komputerowych rozgrywkach wielką rolę, dlatego tak ważne jest mieć sprawdzony sprzęt na poziomie.

Przed zakupem warto sprawdzić sprzęt, wziąć go w dłoń, zobaczyć czy odpowiada naszym osobistym wymaganiom. To bardzo ważny aspekt, bo jeśli już decydujemy się na sprzęt, będzie on nam służył parę najbliższych lat.

Dobra myszka to połowa sukcesu

Trudno powiedzieć, czy lepsza myszka podniesie umiejętności gracza. Na pewno ich nie obniży, a jest w stanie pomóc. Faktem jest, że słaba myszka może sprawić, że nie gracz nie będzie w pełni wykorzystywał swoich możliwości. Na pierwszy plan przy wyborze takiego akcesoria gamingowego wysuwa się sensor. Są dwie opcje – optyczny lub laserowy. Te drugie ostatnimi czasy odchodzą w zapomnienie, zaś do łask wracają myszki z sensorem optycznym. Drugą ważną cechą jest rozdzielczość. Podawana jest ona w DPI. Im więcej tym lepiej. Dobra myszka do gier powinna mieć od 8000 do 16000 DPI. Następnym ważnym aspektem jest łączność, czyli to, czy myszka posiada kabel, czy jest bezprzewodowa. To jeden z największych dylematów u graczy kupujących to akcesorium. To wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Myszka bezprzewodowa może zapewnić większą swobodę, natomiast z kablem jest większa szansa na brak opóźnień. Ważny jest też jej ciężar. Istotne jest to, do jakiej gry chcemy ją wykorzystać. Jeśli ma to być dynamiczna rozgrywka, lepiej kupić jak najlżejszą myszkę. Jeśli natomiast zależeć ma dużo od kontroli i precyzji, wtedy warto zdecydować się na cięższy sprzęt.

Solidna klawiatura do pełni szczęścia

Klawiatura to kolejny bardzo ważne akcesorium dla gracza. Lepszy sprzęt może wprowadzić na wyższy poziom rozgrywki. W przypadku tego rodzaju sprzętu też występują główne cechy, które bierze się pod uwagę przy zakupie. Po pierwsze rodzaj. Jedni wolą klawiaturę membranową ze względu na to, że jest tańsza oraz cicha. Inni preferują mechaniczną, ponieważ to gwarancja dobrej szybkości oraz precyzji. Kolejny aspekt jest taki sam jak w przypadku myszki – bezprzewodowa czy z kablem. I tak jak w tamtym przypadku, tutaj też wszystko ma swoje plusy i minusy. Klawiatura bezprzewodowa to przede wszystkim komfort, zaś klawiatura z kablem jest tańsza o gwarantuje szybkość działania. W takim rodzaju akcesorium jak klawiatura, ważne są także rodzaje przełączników. Rozróżnia się je kolorowami. Czerwone najlepiej pasują do gier zwanych strzelankami, które potrzebują szybkiej reakcji. Niebieskie są najgłośniejsze i przeznaczone przede wszystkim do strategii. Brązowe to połączenie tych dwóch rodzajów. 

Zakup myszki i klawiatury to nie jest prosta sprawa. Warto zasięgnąć porady specjalisty lub samemu zgłębić temat, by wybrać swój przyszły sprzęt jak najlepiej.

PZA