Strona główna Technologia Innowacje 3 powody, dla których warto kupić smartwatch

3 powody, dla których warto kupić smartwatch

118
0
smartwatch damski
Inteligentne zegarki są przeznaczone do sparowania ze smartfonem | fot.: materiał partnera

Czy smartwatch to urządzenie, które jest rzeczywiście potrzebne? Na pewno nie jest to gadżet niezbędny każdemu, ale trzeba przyznać, że korzystanie z niego niesie za sobą sporo korzyści. Przyjrzyjmy się temu, do jakiej grupy konsumentów skierowany jest ten sprzęt i dlaczego warto go używać. Oto kilka głównych powodów.

Dostęp do rozbudowanych danych treningowych

Jednym z głównych powodów, dla których konsumenci decydują się na zakup smartwatcha, są jego rozbudowane funkcje treningowe. Oczywiście nie jest tak, że każdy model będzie miał dużo tego typu opcji. Wyróżnić można smartwatche uniwersalne, do codziennego użytku, które przede wszystkim zliczają korki. Bardziej rozbudowane pod względem funkcji są zegarki sportowe. Poza krokomierzem są one wyposażone m.in. w miernik pulsu. W związku z tym cały czas sprawdzają one tętno (nie tylko podczas treningu, ale też poza nim), a użytkownik jest w stanie kontrolować podejmowany w ciągu dnia wysiłek i swoje zdrowie. Smartwatche stworzone z myślą o sportowcach mają moduł GPS, który pozwala na projektowanie trasy biegu czy jazdy na rowerze i daje dostęp do rozbudowanych danych treningowych. Gadżety tego typu z reguły mają też funkcję monitorowania snu. Wiele osób wciąż zapomina, że należy dbać nie tylko o regularny i odpowiednio intensywny ruch w ciągu dnia, ale też o odpoczynek. Smartwatch dokonuje analizy długości faz snu i wskazuje, czy dostatecznie długo odpoczywaliśmy w ciągu dnia.

Inteligentne zegarki są przeznaczone do sparowania ze smartfonem. Dzięki temu procesowi zaczynają one działać wraz z aplikacjami sportowymi. Po podłączeniu smartwatcha do aplikacji zapisywane są na niej różne dane zgromadzone przez zegarek. Na ich podstawie tworzone są wyliczenia i wykresy, dzięki którym można przeprowadzić dokładniejszą analizę swojej aktywności. Wiele osób docenia też możliwość dzielenia się sportowymi osiągnięciami z innymi.

Możliwość odbierania powiadomień

Czasami smartwatche nazywane są małymi smartfonami. Wszystko dlatego, że po ich sparowaniu z telefonem, można odbierać na ekranie powiadomienia np. z aplikacji, czy odczytywać wysyłane przez znajomych wiadomości. Część zegarków pozwala także na odbieranie telefonów i prowadzenie rozmów. To wygodne rozwiązanie, bo nie zawsze ma się telefon pod ręką. Czasami jest on schowany głęboko w kieszeni albo na dnie torby i trudno usłyszeć sygnał nowej wiadomości. Nosząc na nadgarstku smartwatch, można mieć wszystko pod kontrolą.

Duży wybór modeli

To, że na rynku jest bardzo dużo inteligentnych urządzeń, sprawia, że zyskują one coraz większą popularność. Jeśli zdecydujemy się zainwestować w smartwatch, możemy być pewni, że znajdziemy w sklepach taki model, który będzie nam odpowiadał w 100%. Jako konsumenci możemy wybierać spośród setek urządzeń, które różnią się zarówno tym, jakie funkcje mają, jak i wyglądem czy ceną. Możemy z góry ustalić jakiś limit kwotowy i mimo to bez problemu znaleźć zegarek, który nam się spodoba. Nie ma też problemu z wyborem sprzętu pod względem wyglądu. Można zdecydować się na elegancki smartwatch damski albo bardziej sportowy model. Zaletą urządzeń tego typu jest również to, że w większości mają one funkcję zmiany wyglądu tarczy. Następuje to łatwo, bo wystarczy wybrać motyw, który nam się spodoba z opcji, jakie są dostępne na stronie albo w aplikacji producenta.


Materiał partnera zewnętrznego