Znakom zodiaku przypisuje się określone charakterystyki. Nie od dziś wiadomo, że Lwy są pewne siebie i nie boją się niczego, a Bliźnięta mają problem z podejmowaniem decyzji. Oprócz tego, dzień naszych urodzin może mieć wpływ na to, jak zachowujemy się względem innych ludzi. W tym artykule dowiesz się, który znak zodiaku uznawany jest za najbardziej serdeczny, a który za najmniej sympatyczny.

Najmilsze znaki zodiaku: Waga, Byk, Ryby

W plebiscycie na najmilszy znak zodiaku bezkonkurencyjnie wygrywają Wagi. Wagi starają się zachowywać empatycznie i sprawiedliwie, dlatego w konfliktach często przejmują rolę mediatora. Nie są z natury kłótliwe i wolą ustąpić i uniknąć sporu, nawet w sytuacji kiedy to one mają rację. Jest to zachowanie typowe dla znaków powietrznych, których priorytetem są stosunki międzyludzkie. Wagi słyną także ze swojej wierności i umiejętności prowadzenia rozmów. Taki zestaw cech sprawia, że Waga to idealny materiał na przyjaciela. 

Byki słyną ze swojego spokoju i kultury, przez życie idą ze swego rodzaju stoicyzmem. Byka ciężko wyprowadzić z równowagi, dlatego próżno liczyć na zażartą kłótnię z jego udziałem. Osoba spod znaku Byka nie zmieni swojego zdania, ale nie ma potrzeby nachalnego narzucania go innym. Według Byka każdy ma prawo myśleć, jak chce. Taka tolerancja i empatia sprawia, że Byk jest jednym z najbardziej lubianych znaków zodiaku.

Ryby cechuje łagodność i chęć niesienia pomocy. Osoby spod tego znaku czują się dobrze, kiedy pomagają innym. Ich pokojowe nastawienie i serdeczność sprawia, że wielu ludzi przychodzi do nich po radę lub pocieszenie w ciężkich czasach. Tego przyjaciela wszystkich nie mogło zabraknąć na liście.

Najwredniejsze znaki zodiaku: Bliźnięta, Koziorożec, Skorpion

Ten znak zodiaku posiada dwie twarze – z jednej strony są otwarte i pełne pozytywnej energii, ale z drugiej samolubne i zmienne. Taki pakiet cech sprawia, że każda relacja z Bliźniętami jest pełna emocji. Jednego dnia może być miło, a następnego czujesz się jakbyś rozmawiał z inną osobą. Jakby tego było mało, Bliźnięta są bardzo pamiętliwe i bywają dwulicowe, dlatego nie każda ich relacja jest szczera, a przez ludzi uznawane są po prostu za wredne.

Koziorożec to znak ziemny, który prawdę postawi ponad czyimś dobrym samopoczuciem. Choć osoby spod tego znaku są z natury małomówne i ciche, to gdy ktoś podważy ich autorytet, potrafią pokazać rogi. Dodatkowo Koziorożce są bardzo mściwe i potrafią chować urazę latami, z tego powodu nie są uznawane za najlepszy materiał na przyjaciela.

Skorpiony uważa się za trudne we współżyciu. Skorpiony są ambitne i pewne siebie, co sprawia, że często nie szczędzą w przykrych słowach podczas rozmów. Ich cele to wysoka pozycja, szacunek i majątek. W dążeniu do tych celów stawiają sukces ponad innymi, przez co uważane są za samolubne i wredne.

Koniecznym do dodania jest fakt, że każdy znak ma swoje pozytywne oraz negatywne cechy. Wszystkie znaki są złożone, tak jak ludzie, który się z nimi utożsamiają, dlatego nie możemy zapomnieć, że każda Waga, Ryba lub Byk może mieć gorszy dzień oraz że nie każdy Bliźniak, Koziorożec oraz Skorpion jest samolubny i nieprzyjazny. Sprawdźcie jakie znaki zodiaku mają wasi bliscy i sami zinterpretujcie, czy powyższe charakterystyki odpowiadają im w mniejszym lub większym stopniu.

FKE