Trudno być na nią przygotowanym. Trudno się z nią pogodzić. Dlatego chociaż śmierć jest zjawiskiem naturalnym, wpisanym w ludzką egzystencję, moment odejścia bliskiej osoby przepełnia ból, smutek czy uczucie rozdarcia. Ciężar tej chwili potęguje konieczność sprawnego dopełnienia niezbędnych formalności, związanych z pochówkiem i uroczystością pogrzebową. Jednak we wspomnianych kwestiach niebagatelną pomoc są w stanie zaoferować zakłady świadczące profesjonalne usługi funeralne.

Pełne wsparcie przy realizacji spraw urzędowych

Samodzielne dopełnienie kwestii formalnych, związanych z pogrzebem, może nastręczać pewnych trudności. Zwłaszcza gdy właśnie musieliśmy zmierzyć się z odejściem bliskiej osoby, z cierpieniem i uczuciem pustki po stracie. Tymczasem współczesne firmy świadczące usługi funeralne zajmują się nie tylko przygotowaniem samej uroczystości pogrzebowej w kościele czy na cmentarzu. Oferują one także profesjonalną pomoc w załatwieniu wszelkich, koniecznych spraw urzędowych i administracyjnych. A co więcej – w sposób delikatny i taktowny, w atmosferze należnej powagi, głębokiego szacunku oraz szczerego współczucia. Za sprawą firm mających wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, takich jak zakład pogrzebowy w Warszawie, dostępny pod adresem http://heronpogrzeby.pl, możemy dowiedzieć się o niezbędnych dokumentach (m.in. karcie zgonu, odpisie skróconym aktu zgonu czy zgodzie parafii), jakie trzeba zgromadzić przy organizacji pochówku, oraz ich przeznaczeniu. Oprócz tego, istnieje również możliwość skorzystania z całodobowej infolinii (czynnej przez 7 dni w tygodniu), pozwalającej na uzyskanie w każdej chwili niezbędnych informacji.

Szerokość i profesjonalizm działań pogrzebowych

W dużych miastach, takich jak Warszawa, istnieje wiele zakładów pogrzebowych. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Kierujmy się przede wszystkim renomą zakładu, zasięgiem jego oddziaływania oraz różnorodnością jego oferty. Do tego typu zakładów pogrzebowych należy również Heron, który łączy te aspekty, świadcząc usługi nie tylko na terenie poszczególnych dzielnic stolicy, ale i w całej Polsce. Zajmuje się kompleksową i profesjonalną organizacją krok po kroku pogrzebów tradycyjnych i z kremacją – zarówno katolickich, jak i należących do innych obrządków religijnych oraz świeckich, prowadzonych przez mistrzów ceremonii. Potrafi również zadbać o przygotowanie większej uroczystości, również o charakterze państwowym: z odpowiednią oprawą oraz asystą wojskową. Należy też wspomnieć o realizacji takich zadań, jak wykonanie ekshumacji, doradztwo przy zakupie kolejnych miejsc pochówku, murowanie grobów czy późniejsza opieka nad nimi.

Renomowane domy pogrzebowe umożliwiają godne i bezpłatne przechowywanie zwłok we własnych, specjalistycznych chłodniach, a także stwarzają odpowiednie warunki do pożegnania zmarłej osoby w kaplicy. Zajmują się też przemieszczaniem ciał z domów rodzinnych, szpitali, domów spokojnej starości, hospicjów oraz innych miejsc. Takie zakłady jak Heron są przygotowane zarówno na krajowy, jak i zagraniczny transport zwłok, o każdej porze dnia i nocy. Oczywiście nie może zabraknąć profesjonalnych, szeroko zakrojonych przygotowań zmarłego do pochówku – mowa tu m.in. o stosownej odzieży, tanatokosmetyce, a także szerokiej ofercie niezbędnych akcesoriów: urn, trumien, relikwiarzy, krzyży lub tabliczek. W przypadku wykwalifikowanego zakładu pogrzebowego możemy liczyć też na profesjonalne zaplecze techniczne i organizacyjne – np. przygotowanie właściwej oprawy muzycznej z dobrym nagłośnieniem, wykonanie oraz dostarczenie wieńców i wiązanek na pogrzeb czy transport uczestników uroczystości na miejsce.

Bez względu na to, czy zjawia się nagle, czy przychodzi zapowiedziana – śmierć traktowana jest jako nieproszony gość, który odbiera nam bliskich, pozostawiając w smutku i żałobie. To ważne, że w tych najtrudniejszych chwilach możemy liczyć na współczucie, zrozumienie i profesjonalne podejście do sytuacji ze strony domów pogrzebowych, które kompleksowo zadbają o sprawną realizację pogrzebu – z należnym szacunkiem, wedle oczekiwań zarówno naszych, jak i osoby zmarłej.


OLI