Na rynku znaleźć możemy coraz więcej ofert wzięcia pożyczki finansowej, przy czym możemy zrobić to na różne sposoby. W ostatnich czasach popularne stały się pożyczki, o które możemy wnioskować także za pomocą wiadomości SMS.

Pożyczka przez SMS — co to jest?

Pożyczka przez SMS to po prostu pożyczka gotówkowa o którą wnioskujemy za pomocą SMS-a. Jest to rodzaj pożyczki kredytowej, którą zaciągamy za pośrednictwem wiadomości SMS. Zazwyczaj kwota, o jaką możemy wnioskować w tego typu firmach, waha się od 100 do nawet 5000 złotych, a okres jej spłaty z reguły wynosi od 3 do 120 miesięcy.

Jak wziąć pożyczkę za pośrednictwem SMS?

Większość stron udzielających pożyczek finansowych, które umożliwiają swoim klientom wnioskowanie o pożyczkę za pomocą SMS, wymaga najpierw zazwyczaj rejestracji klienta w serwisie internetowym, poprzez wypełnienie krótkiego formularza. W takim formularzu zostaniemy poproszeni o podanie takich podstawowych danych osobowych jak imię i nazwisko, numer pesel oraz serię i numer dowodu osobistego, aktualny adres zamieszkania na terytorium Polski, numer telefonu komórkowego oraz numer konta bankowego, na który po zaakceptowaniu pożyczki przelane zostaną pożyczone środki.

W kolejnym etapie zostaniemy poproszeni o podanie naszego źródła dochodu i jeżeli po sprawdzeniu przez pożyczkodawcę wszelkich danych, jak i baz typu KRD oraz BIK, dostaniemy decyzję pozytywną, pieniądze zostaną przelane na nasze konto zazwyczaj w ciągu 15 minut od momentu otrzymania decyzji, przy czym długość trwania tego okresu jest zależna od tego, w jakim banku posiadamy rachunek bankowy.

Pożyczka za pośrednictwem SMS dla stałych klientów

Niektóre firmy pożyczkowe dają swoim klientom możliwość wzięcia pożyczki tylko i wyłącznie za pośrednictwem SMS-a. Z reguły jednak, w taki sposób o pożyczkę możemy wnioskować w sytuacji, gdy posiadamy już konto w serwisie pożyczkowym, a to jest nasza druga pożyczka. Aby otrzymać taką pożyczkę, najczęściej jesteśmy proszeni o wysłanie wiadomości SMS na podany przez serwis pożyczkowy numer telefonu. Zazwyczaj w takim SMS-ie zawrzeć należy swój pesel lub posiadany numer klienta nadany przez serwis pożyczkowy, kwotę pożyczki oraz okres trwania jej spłaty.

Następnie za pośrednictwem wiadomości SMS zostaniemy poinformowani o decyzji odnośnie naszej pożyczki, jak i o warunkach jej spłaty. Zazwyczaj klient zostaje dodatkowo poproszony o potwierdzenie złożonego wniosku i akceptację warunków kredytu.

O czym warto pamiętać, decydując się na pożyczkę przez SMS?

Przede wszystkim, przed wzięciem takiego rodzaju zobowiązania finansowego, dobrze jest upewnić się, czy będziemy w stanie spłacić wziętą pożyczkę w terminie, często bowiem zdarza się, że firmy pożyczkowe naliczają duże odsetki nawet przy jednodniowym spóźnieniu w spłacie udzielonej chwilówki. Należy również pamiętać o tym, aby przed wzięciem pożyczki dokładnie zapoznać się z umową, którą podpisujemy. Pożyczka wzięta za pośrednictwem SMS-a to usługa przede wszystkim szybka i łatwa w obsłudze, dzięki czemu przy wnioskowaniu wymagane jest od nas minimum formalności.

Więcej o pożyczkach przez SMS przeczytać można na stronie: https://www.bancovo.pl/baza-wiedzy/pozyczka-przez-sms/


OLI