Sektor pożyczek rozwija się w naszym kraju niezwykle prężnie, a dużą rolę odgrywają w nim firmy pozabankowe. Parabanki kuszą konsumentów atrakcyjną ofertą i podbijają rynek. Dlaczego tak chętnie korzystamy z ich usług? Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu oferty parabanków?

Historia sektora pożyczek pozabankowych w Polsce

Popularność parabanków wyrosła na gruncie globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku, chociaż wcześniej również istniało wiele firm zajmujących się udzielaniem pożyczek na dowolny cel. Po krachu finansowym wzrosła jednak liczba klientów bez zdolności kredytowej, którzy nie byli w stanie uzyskać kredytu w banku, zaczęli więc poszukiwać alternatywy. Parabanki wyszły naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując szybkie pożyczki na dowolny cel, a sam proces wnioskowania o przyznanie środków charakteryzował się minimum formalności – to skutecznie przyciągnęło klientów chcących otrzymać pożyczkę na sfinansowanie wakacji, szkolnej wyprawki dla dziecka czy remont mieszkania. Z usług parabanków zaczęły korzystać między innymi osoby zatrudnione w szarej strefie, a także konsumenci, którzy w przeszłości mieli problem ze spłatą zobowiązań.

Pożyczaj bezpiecznie

Obecnie na polskim rynku działa kilkadziesiąt firm oferujących pożyczki. Warto zauważyć, że nie podlegają one prawu bankowemu, należy więc dokładnie weryfikować podmioty proponujące nam zaciągnięcie zobowiązania. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania – sprawdzajmy dane firmy, wysokość kapitału zakładowego, a także listę ostrzeżeń publikowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego – znajdują się tam informacje o podmiotach stosujących nieuczciwe praktyki wobec klientów. Większość firm oferuje jednak bardzo atrakcyjne warunki – np. całkowicie nieoprocentowaną pożyczkę dla nowych klientów czy możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania. Klientów przyciągają również niewygórowane wymagania, a także błyskawiczna decyzja o przyznaniu środków. Dużym zaufaniem cieszy się między innymi firma Monedo Now, która oferuje pożyczki w przedziale 1500-15000 złotych. Chcesz złożyć wniosek? Już teraz sprawdź opinie o firmie Monedo Now!


Materiał partnera zewnętrznego