Zdarza się, że podejmujemy decyzję o poważnych inwestycjach, wymagających wysokich sum pieniędzy, a przez to nierzadko też odpowiednio zaplanowanych kredytów. Ale bywa również tak, że los zaskakuje rozwojem zdarzeń, generując nagłe, dodatkowe opłaty. Co można zrobić w podobnych okolicznościach? Wiele osób sięga wtedy po internetowe pożyczki, przyznawane na atrakcyjnych warunkach i – co najważniejsze – w bardzo szybki sposób. O czym warto wiedzieć przed wyborem tej drogi pozyskania środków pieniężnych?

Poznaj atuty pozabankowych pożyczek przez internet!

W przypadku pozyskania dużych pieniędzy na taki cel, jak np. zakup mieszkania, najczęściej rzecz polega na zaciągnięciu kredytu bankowego. Jednak otrzymanie go wiąże się ze sporymi formalnościami oraz wieloma warunkami, które trzeba spełnić. Droga do dofinansowania wiedzie wtedy przez wizyty i rozmowy w banku, wykazanie zdolności i wiarygodności kredytowej czy nawet zagwarantowanie wkładu własnego – co razem oczywiście zabiera też trochę czasu. Z drugiej strony nie zawsze chodzi przecież o uzyskanie tak dużych kwot. Czasem istotniejsze jest to, aby otrzymać skromniejsze środki pieniężne, ale w jak najkrótszym czasie.

Pod tym względem znakomicie sprawdzają się internetowe pożyczki pozabankowe, co pokazuje ich rosnąca popularność. Na czym polega ten rodzaj dofinansowania i jego atrakcyjność? Chodzi o uzyskanie pieniędzy drogą internetową od firmy nienależącej do systemu bankowego – w oparciu o przepisy polskiego prawa, na mocy konkretnej umowy cywilnoprawnej. W założeniu taka szybka pożyczka obejmuje raczej niedużą kwotę i zdecydowanie krótszy okres spłaty. Natomiast formalności i kryteria jej otrzymania sprowadzane są do minimum. Zwykle polega to na spełnieniu kilku warunków (związanych z wiekiem czy stałymi dochodami, ale np. już bez konieczności posiadania umowy zatrudnienia na czas nieokreślony) i dostarczeniu podstawowych danych. Samo wypełnienie internetowego wniosku – bez wychodzenia z domu, bez dodatkowych dokumentów – nie jest trudne i nie zabiera dużo czasu. Zaś decyzja ze strony firmy pożyczkowej zapada szybko (czasem nawet do 15 minut od zgłoszenia). Szczegóły takiej transakcji zależą już od konkretnej firmy, warunków zawieranej umowy czy rodzaju pożyczki, na jaką się zdecydujemy. A trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.

Wybierz najlepszą dla siebie pożyczkę online

Stawiając na pożyczki przez internet, musimy zdawać sobie sprawę z kilku kwestii. Po pierwsze – taki typ dofinansowania należy traktować jako zastrzyk gotówki, potrzebny w szczególnych okolicznościach. Nie chodzi koniecznie o sytuacje awaryjne, jak nagłe, nieprzewidziane wydatki. Równie dobrze powodem może być chęć zakupu nowego roweru, telewizora czy komputera. W każdym razie pożyczki przez internet na konto nie stwarzają raczej warunków do znacznie poważniejszych, kosztowniejszych inwestycji, tak jak kredyty. Po drugie – nigdy też nie powinny stanowić metody na spłacenie innych zobowiązań, gdyż istnieje ryzyko popadnięcia w spiralę zadłużenia. Po trzecie wreszcie, warto przemyśleć naszą sytuację finansową i zastanowić się, jaki typ wsparcia pieniężnego okaże się najlepszy. Czy zależy nam na tzw. chwilówce, czyli kwocie do paru tysięcy złotych, krótkim terminie zwrotu i jak najsprawniejszym, najwygodniejszym przyznaniu środków? Czy też celujemy w pożyczki na raty – dofinansowanie sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych, z bezpiecznie wydłużonym okresem spłaty, oddawane w cyklicznych, odpowiednio mniejszych sumach? Bez względu na to, co wybierzemy, sięgajmy po oferty firm cieszących się dobrą renomą. Dzięki zestawieniom najlepszych propozycji, prowadzonym przez takie strony jak https://www.pozyczki-24.pl/, zyskujemy pewność, że korzystamy z bezpiecznych, wysokiej jakości usług pożyczkowych.


OLI