Jakie premiery książkowe czekają na nas wiosną? Co warto przeczytać?

Wiosenne premiery książkowe – dla młodzieży

1. „Mroczna krypta” Victoria Schwab (premiera 09.03.2022)- autorka wykreowała świat, w którym zmarłych nazywa się Historiami. Natomiast ich królestwo nazywa się Archiwum. Kiedy główna bohaterka miała dwanaście lat, jej dziadek zabrał ją do Archiwum. Niestety jej dziadek już nie żyje. Dziewczynka jednak poszła w jego ślady i wyrosła na Strażniczkę. Jej zadanie jest jedno, ma powstrzymać zmarłych przed przebudzeniem i dostaniem się do świata ludzi.

2. „Heartstopper” Tom 3 Alice Oseman (premiera 23.03.2022)-  jest to już trzeci tom kultowego komiksu. Nick i Charlie są ze sobą bardzo szczęśliwi, jednak nie mogą cieszyć się w pełni szczęściem. Chłopcy boją się odrzucenia ze strony ludzi. Mimo tego, że ich mamy wiedzą o wszystkim, to nadal są osoby, które są im nieprzychylne. 

3. „Piękno i bestie” Soman Chainani (premiera 09.03.2022)- autor bestsellerowej serii „Akademia Dobra i Zła” powraca z całkiem nową książką. Na kartach tej lektury przeczytamy dwanaście baśni, ale są one napisane w zupełnie inny sposób. Autor przedstawia nam znane każdemu baśnie w mroczniejszym odcieniu. Będziemy mogli zobaczyć jak bohaterowie nie boją się buntować przeciw światu. 

4. „Ktoś z nas kłamie” Karen Mcmanus (premiera 01.03.2022)- pięcioro uczniów zostaje w klasie za karę po lekcjach: Bronwyn, Andy, Nate, Cooper, Simon. Niestety Simon nie wychodzi z klasy żywy. Policja uznaje, że jego śmierć nie była przypadkowa. Następnego dnia chłopak miał opublikować w internecie kompromitujące informacje na temat całej tej czwórki, która razem z nim odbywała karę. Podejrzenie pada na nich, ale czy na pewno jest ono słuszne? Na podstawie tej książki powstał serial na Netflixie. 

Wiosenne premiery książkowe- kryminał/thriller, literatura piękna obca, literatura obyczajowa

1. „Mam na imię Hope” Claire North (premiera 13.04.2022)- książka przedstawia historię Hope. Dziewczyny nikt nie pamięta. Przyjaciel nie poznał jej na korytarzu, ojciec zapomniał ją podwieźć do szkoły. Nieważne co zrobi i tak nikt nie będzie o niej pamiętaj. Ale pewnego razu pojawia się nadzieja, która zmieni wszystko. Książka została nagrodzona World Fantasy Award. 

2. „Gdzie jesteś piękny świecie” Sally Rooney (premiera 09.03.2022)- Alice poznaje Feliksa i proponuje mu podróż do Rzymu. Tymczasem w Dubaju jej najlepsza przyjaciółka Ellen, próbuje dojść do siebie po tym jak rozstała się z partnerem. Dziewczyna zaczyna flirtować z jej najlepszym przyjacielem z dzieciństwa Simonem. Cała czwórka to młodzi ludzie, a życie już ich stawia przed ciężkimi wyborami. Czy kiedykolwiek świat będzie dla nich łaskawy? 

3. „Zabójcza gra” Mike Omer (premiera 09.03.2022)- główna bohaterka Hannah to policjantka, chce ona udowodnić sobie i swoim przełożonym, że jest dobra w swoim zawodzie. Kiedy mężczyzna zostaje zadźgany w swoim mieszkaniu, kobieta widzi w tym szanse, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Okazuje się jednak, że ta sprawa nie jest taka prosta. Zamordowany napastował seksualnie kobiety w internecie. 

Podsumowanie

Wiosenne premiery książkowe zapowiadają się naprawdę bardzo ciekawie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wyczekiwać tych powieści. Każda książka przedstawia ciekawą historię i świetnie wykreowanych bohaterów. 

GPI