Gdy nadchodzi zima wielu z nas najchętniej spędza wieczory pod kocem, z dobrą książką w ręku i gorącą herbatą. Takie spędzanie czasu ma wiele uroku i potrafi doskonale odprężyć. Dlatego też warto znaleźć kilka cennych powieści, które pobudzą naszą wyobraźnię i sprawią, że nie będziemy mogli się od nich oderwać.

Regina Brett

Książkami, które zachwycają zarówno kobiety, jak i mężczyzn są te Reginy Brett. Felietony zebrane w kilka odrębnych książek sprawiają, że pragniemy przeczytać je wszystkie na raz. Pisarka uderza w nasze najczulsze punkty i pokazuje, w jaki sposób możemy zmienić swoje życie. Namawia do wsłuchania się w swój wewnętrzny głos, opowiada o własnych problemach i na swoim przykładzie pokazuje, że możemy zażegnać nawet największe traumy i stać się szczęśliwymi ludźmi. Jej książki są idealnym zbiorem na jesiennie i zimowe wieczory, kiedy to mamy wiele czasu na myślenie i wyciąganie wniosków.

Magdalena Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz to jedna z ciekawszych polskich pisarek popularnych. Czaruje słowem i sprawia, że nawet w ciągu dnia szukamy jak najwięcej okazji, by móc przeczytać choćby kilka kolejnych stron. Warto wspomnieć o jednej z jej najnowszych powieści – „Jeszcze się kiedyś spotkamy” – która zachwyciła rzesze czytelników i sprawiła, że zaczęli zastanawiać się nad własnymi korzeniami. Autorka zainspirowana rodzinną historią postanowiła przenieść nas do lat wojennych i w doskonały sposób odmalowała ludzkie emocje, pragnienia, rozterki i próby odnalezienie spokoju i szczęścia. Jej książka sprawia, że zaczynamy inaczej spoglądać na wojnę oraz walczących na niej ludzi.

Remigiusz Mróz

Warto również wspomnieć o męskim przedstawicielu polskiej literatury, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Możemy przeznaczyć jesiennie wieczory na zapoznanie się z jego twórczością. Do mistrzostwa opanował kreowanie tajemnic, łączenie intryg z ludzkimi pragnieniami i przedstawianie poszerzonych portretów psychologicznych. Jedną z bardziej intrygujących powieści jest „Czarna Madonna”, która łączy fakty związane z religijnością wraz z metafizyką. To powieść, która sprawia, że czeka nas nieprzespana noc. Nie będziemy mogli się od niej oderwać. Oszałamiająca, perfekcyjnie zredagowana, odpowiadająca na wszystkie nasze pytania.

William Paul Young

Nie można również zapomnieć o „Chacie”, która doczekała się już swojej ekranizacji. To wyjątkowa opowieść o cierpieniu, poszukiwaniu sensu i próbie pogodzenia się ze złem, które nas dotyka. Główny bohater odbył rozmowę z Bogiem, w trakcie której wyrzucił Mu wszystkie swoje żale i zaczął inaczej rozumieć kwestię nieśmiertelności oraz dobra. Co ciekawe – opisana historia rzeczywiście się zdarzyła na początku XXI wieku, a jej uczestnik liczby obecnie niespełna 70 lat. Warto zainteresować się, co ma nam do przekazania.

Jesienna aura

Długie, jesienne i zimowe wieczory, gdy na szybach dzwoni deszcz  albo za oknem skrzypi śnieg, wpływają na nasz nastrój i sprawiają, że mamy większą niż zwykle ochotę na czytanie i poznawanie nowych historii. Warto przeznaczyć te godziny na poznanie wyżej wskazanych pozycji literackich i przekonać się, że czytanie może sprawiać prawdziwą przyjemność.

ABA